Festival TANEC PRAHA úspěšně završil první etapu!

Celkem zatím proběhlo padesát představení

Maraton akce běžící od 4. června v Praze a dalších 17 městech a obcích ČR dnes zakončí Closing Party na poctu všem domácím umělcům a partnerům, kteří neváhali nést rizika neustálých změn a nejistot. Výsledek stál za to! Podařilo se realizovat 50 představení improvizovaného programu, z toho 16 v Praze a dalších 34 v regionech, in-door a hlavně out-door. Festival přilákal na 3,5 tisíce diváků, z nichž část si vychutnala i další doprovodný program čítající více než 30 workshopů, diskusí nebo např. výstavu.

„Přestavět celý program během jediného měsíce a dát příležitost prioritně českým a slovenským umělcům, to byl husarský kousek, jaký jsem za těch více než 30 let vedení festivalu nezažila,“ říká Yvona Kreuzmannová, zakladatelka a ředitelka Tance Praha a dodává: „Nebylo lehké dát výsledek celoroční přípravné práce do šuplíku a začít jinak. Mohli jsme rezignovat a nedělat nic, řada evropských kolegů své festivaly bez náhrady zrušila. Nás ale povzbudil vstřícný postoj ministra kultury i pražské radnice, s kolegy z ČAF – České asociace festivalů – jsme probírali nejrůznější možnosti, jak vyjít divákům vstříc i za dané situace, přidaly se série Zoomů s kolegy z evropských sítí… Přiznám se, že jsem ani na minutu nepochybovala, že to zvládneme. Povedlo se. A nyní nás čeká mnoho dalších jednání a diskusí, co lze ještě v tomto roce realizovat. Otevírání hranic je stále nejisté.“

 Festival TANEC PRAHA přesunul zahraniční program na červen 2021 a snad i částečně na podzim 2020, přesto se podařilo část chystaných projektů uskutečnit. Patří sem koprodukce premiéry francouzského umělce působícího v ČR Florenta Golfiera / tYhle „Zápas s jazykem“ (tři uvedení v Praze a další v Olomouci a Brně), spolupráce s festivalem Landscape: projekt „Plíce Žižkova“, jehož druhá fáze proběhne poslední víkend v září (účastnilo se ho 65 umělců s 20 různými krátkými performancemi); regionální turné českých a slovenských umělců s díly, jako jsou Jáma lvová, LEGOrytmus, PLI, Roselyne, Nepřestávej, Svět z papíru, Adrena Axis a Assemblage. K tomu přibyla The NELKEN-Line z dílny Piny Bausch (Praha, Plzeň, Volyně, Olomouc) nebo nastudování Kreatur Sashy Waltz studenty Duncan Centre konzervatoře pod vedením Jiřího Bartovance, stejně jako neobvyklé formáty inscenací GUIDE a Duety.

Intenzivně běžela on-line komunikace se zahraničím. Nové formáty si vyzkoušeli umělci zapojení do zásadních evropských projektů: Tereza Ondrová s týmy Tance Praha a Galerie hlavního města Prahy zapojily například Kateřinu Šedou či Tomáše Žižku do šestidenního workshopu projektu Dancing Museums, který měl probíhat naživo, ale úspěšně se přesunul do prostředí online i offline se všemi 6 evropskými partnery; Marie Gourdain, Jaro Viňarský a Václav Kalivoda zvládli důležitou fázi tvůrčího procesu se zapojenými komunitami v Čechách i na Slovensku online a nakonec i naživo v rámci projektu Be SpectACTive; Aerowaves, platforma mladých evropských choreografů, podpořila videotvorbu osmi umělců či týmů, kterou jsme sdíleli pod titulem Aerowaves Framework. Cenné byly postřehy kolegů z EDN (European Dancehouse Network), IETM (Informal European Theatre Meeting), ITI (International Theatre Institute), kteří vesměs sdíleli zkušenosti přes Zoom, navíc se k nové spolupráci semkla neformální platforma významných evropských festivalů tance Big Pulse.

„Co nás čeká na podzim, dnes nevíme, ale zkušenost z června ukázala, že bez umění se naše společnost neobejde a dokáže je ocenit jak ve veřejném prostoru, tak v divadlech. Děkujeme, že jsme je mohli nabízet i za daných podmínek. Tančíme dál!“ dodává Kreuzmannová.

Festival TANEC PRAHA pořádá: Tanec Praha z.ú.

Za kontinuální podpory: Ministerstva kultury ČR, Hlavního města Praha
Za víceleté podpory: Kreativní Evropa, města Plzeň, Brna
Za podpory: Plzeňského kraje, města Ostravy, Karlových Varů
Mediálním partnerem festivalu je Česká televize.

Festival se koná pod záštitou ministra kultury ČR PhDr. Lubomíra Zaorálka
a primátora Hlavního města Prahy MUDr. Zdeňka Hřiba.

Partneři v regionech: Baroko v Čechách, Buranteatr, Cooltour, DIOD, Divadlo na cucky, Divadlo Oskara Nedbala Tábor, Divadlo 29, Industra, Kino Varšava, Klášter Broumov, Klášter Kladruby, Kredance, Moving Station, Offcity, Regio Pošumaví / Volyně v Dolině, Skorofestival, SIRKUS, Švestkový Dvůr, TJ Sokol Brno.

tanecpraha.cz
facebook.com/tanecpraha
instagram.com/tanecpraha

Kateřina Kavalírová

pro TANEČNÍ MAGAZÍN

TANEC PRAHA roztančí Ostravu

Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla TANEC PRAHA v Ostravě proběhne 13. – 20. 6. 2020

Festival zahájí rodinné odpoledne s hravým, energií nabitým LEGOrytmem, který je koncipován pro venkovní prostory a v Ostravě uvede do pohybu zahrádku před kulturním centrem Cooltour. Představení je inspirováno olympiádou a mladému i dospělému divákovi položí otázky – co je to výkon, povinnost, řád a svoboda? Následující sobotu na Prokešově náměstí vyroste pozoruhodný ekosystém tvořený šesticí performerek v inscenaci Assemblage skupiny ME-SA choreografky Martiny Hajdyly Lacové, která je ukázkou česko-slovenské taneční scény.

„Mám velkou radost, že z dvacítky dosavadních partnerů festivalu TANEC PRAHA v regionech se jich 17 rozhodlo jít do rizika červnové akce s námi! Velmi si váží nabídky kvalitních českých inscenací, kterou pečlivě vybíráme každým rokem, a berou v potaz, že mezinárodní program je letos prakticky nemožný, s výjimkou Slovenska, které tak tak otevřelo hranice. Veškeré nejistoty kolem vládních opatření tak přemohla velká chuť zpřístupnit lidem taneční umění po celé ČR,” říká ředitelka a zakladatelka Tance Praha Yvona Kreuzmannová.

Program v Ostravě: So | 13/06 | 17:00 | Zahrádka před Cooltourem / VEN.ku TANCI I Family Friendly tYhle/Marie Gourdain (CZ): LEGOrytmus So | 20/06 | 17:00 | Prokešovo nám. / VEN.ku TANCI I Family Friendly ME-SA / Martina Hajdyla Lacová (CZ/SK): Assemblage

Festival TANEC PRAHA v Ostravě se koná ve spolupráci s Kulturním centrem Cooltour za podpory Ministerstva kultury ČR a statutárního města Ostrava. S žádostí o další informace se obracejte na: Marie Niček, PR pro regiony Mobil: +420 605 220 911 E-mail: marie.nicek@tanecpraha.eu

Více na www.tanecpraha.cz

TANEČNÍ MAGAZÍN

Podrobný program 32. ročníku festivalu „TANEC PRAHA”

Kam se vypravíte na festivalová představení v červnu 2020?

HLAVNÍ PROGRAM PRAHA

Ne  07/06 17.00 I Královská obora – Stromovka (Zelený rybník) / VEN.ku TANCI I Dance Happening I Family Friendly
Pina Bausch Foundation (DE): The-NELKEN-Line

 

Po + Út + St | 08 + 09 + 10 /06 | 19.00 | PONEC / TP koprodukce | Family Friendly (premiéra)

tYhle / Florent Golfier (CZ/FR): Zápas s jazykem

Út I 16/06 I 18.00, 19.00 I PONEC / Family Friendly
Věra Ondrašíková (CZ): GUIDEd tour

 

So + Ne | 20 + 21 /06 | Žižkov | okolí PONCE / VEN.ku TANCI I Family Friendly (premiéra)
Plíce Žižkova

St  + Čt I 25 + 26/06 I 19.00 I NG / Veletržní palác I Dance Happening I VEN.ku TANCI I Family Friendly
Temporary Collective (CZ): DUETY

 

DOPROVODNÝ PROGRAM PRAHA

Po + Út + St | 08 + 09 + 10/06, 16/06 I PONEC
Výstava Zápas s Jazykem

 

Po + St I 08 + 10/06 I po představení I PONEC
After Talk s Florentem Golfierem
Moderuje: Ian Mikyska
Tlumočí: Katka Vorlická

St I 10 + 17 + 24/06 I 18.30 I Park Vítkov / VEN.ku TANCI
Open Air Lekce Contemporary Dance pro veřejnost

 

St I 24/06 I 15:00 – 18.00 I PONEC nebo OPEN AIR

Ukázková hodina Dětského studia divadla PONEC (pro rodiče a veřejnost)


Čt 25/06 I TP online
Aerowaves Frameworks – nově vytvořené produkce evropských umělců vybraných letos pro Aerowaves Twenty20 (Dance NEWs) včetně Markéty Stránské za ČR

a další aktivity pro odbornou taneční veřejnost v rámci EU projektů Dancing MuseumsEuropean Dancehouse NetworkBe SpectACTive aj.

TANEC PRAHA 2020 V REGIONECH

BRNO

Pá | 12/06 | 20.00 | Industra
Tereza Hradilková, Floex a kol. (CZ): Nepřestávej

St | 18/06 | 20.00 | Buranteatr – Malá scéna I TP koprodukce
tYhle / Florent Golfier (CZ/FR): Zápas s jazykem

Ne | 14/06 | 15.30 | TJ Sokol Brno / OPEN AIR | Family Friendly               
tYhle / Marie Gourdain (CZ): LEGOrytmus

BROUMOV

Po | 22/06 | 17.00 | Klášterní zahrada / OPEN AIR | Family Friendly          
tYhle / Marie Gourdain (CZ): LEGOrytmus

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Út | 09/06 | 21.00 | Piaristické náměstí
Sabina Bočková, Johana Pocková (CZ): Jáma lvová

CHOCEŇ

Čt | 11/06 | 20.30 | Nádvoří zámku / OPEN AIR
Sabina Bočková, Johana Pocková (CZ): Jáma lvová

Čt | 18/06 | 17.00 | Nádvoří zámku / OPEN AIR | Family Friendly
Viktor Černický (CZ/SK): PLI

JIHLAVA

St | 10/06 | 18.00 | Park Gustava Mahlera / OPEN AIR | Family Friendly
Viktor Černický (CZ/SK): PLI

Čt | 18/06 | 19.30 | DIOD
BOD.Y (SK): ADRENA AXIS

KARLOVY VARY

Út | 24/06 | 17.00 | Smetanovy sady / OPEN AIR | Family Friendly
tYhle / Marie Gourdain (CZ): LEGOrytmus

KLADRUBY

So | 20/06 | 19.00 | Klášterní zahrada / OPEN AIR | Family Friendly
Viktor Černický (CZ/SK): PLI

LIBEREC

Po | 22/06 | 19.00 | Kino Varšava
Viktor Černický (CZ/SK): PLI

MALOVICE

So | 13/06 | 16.00 | Švestkový Dvůr / OPEN AIR I Family Friendly
Mirka Eliášová (CZ): Svět z papíru

So | 27/06 | 16.00 | Švestkový Dvůr / OPEN AIR I Family Friendly

tYhle / Marie Gourdain (CZ): LEGOrytmus

MANĚTÍN

Pá | 05/06 | 19.00 | Plovárna / OPEN AIR I Family Friendly
Viktor Černický (CZ/SK): PLI

So | 06/06 | 14.00 – 15.30 | Plovárna / OPEN AIR I Family Friendly
Viktor Černický (CZ/SK): pohybový workshop

OLOMOUC

Út | 09/06 | 21.00 | Korunní pevnůstka
Cécile Da Costa (CZ/FR): Roselyne

Čt | 16/06 | 19.00 | Divadlo na cucky / TP koprodukce
tYhle / Florent Golfier (CZ/FR): Zápas s jazykem

OSTRAVA

So | 13/06 | 17.00 | Zahrádka před Cooltourem / OPEN AIR I Family Friendly
tYhle / Marie Gourdain (CZ): LEGOrytmus

So | 20/06 | 17.00 | Prokešovo nám. / OPEN AIR I Family Friendly
ME-SA / Martina Hajdyla Lacová (CZ/SK): Assemblage

PARDUBICE

 Čt | 04/06 | 20.00 | Divadlo 29
Sabina Bočková, Johana Pocková (CZ): Jáma lvová

 St | 10/06 | 20.00 | Divadlo 29
Cécile Da Costa (CZ/FR): Roselyne

 Čt | 17/06 | 20.00 | Pardubice, Divadlo 29
BOD.Y (SK): ADRENA AXIS

 PLZEŇ

Po | 08/06 | 19.00 | Moving Station

Sabina Bočková, Johana Pocková (CZ): Jáma lvová

 Po | 15/06 | 19.00 | Moving Station
BOD.Y (SK): ADRENA AXIS

Čt | 18/06 | 19.00 | Moving Station         
Cécile Da Costa (CZ/FR): Roselyne

Pá | 26/06 | 17.00 | Habrmannovo nám. / OPEN AIR | Family Friendly
tYhle / Marie Gourdain (CZ): LEGOrytmus

SUŠICE

 Ne | 14/06 | 16.00 | Fuferna / OPEN AIR | Family Friendly
Viktor Černický (CZ/SK): PLI

+
Viktor Černický (CZ/SK): pohybový workshop

 TÁBOR

Ne | 28/06 | 14:.| Divadelní zahrada / OPEN AIR | Family Friendly
tYhle / Marie Gourdain (CZ): LEGOrytmus

Po | 29/06 | 19.00 | Divadlo Oskara Nedbala
Sabina Bočková, Johana Pocková (CZ): Jáma lvová

 VOLYNĚ

Pá | 19/06 | 10.30 + 16.00 | Nádvoří tvrze / OPEN AIR | Family Friendly
tYhle / Marie Gourdain (CZ): LEGOrytmus

 Změny v programu vyhrazeny.

TANEČNÍ MAGAZÍN

Program festivalu Tanec Praha

Hlavní i doprovodný program v Praze i v regionech

HLAVNÍ PROGRAM V PRAZE

3. + 4. + 5. 6. / 20.00 / PONEC / Událost sezony / Opening

Eun-Me Ahn (KR): Let Me Change Your Name

7. + 8. 6. / 17.00 / Výstaviště – Gauč ve Stromovce / VEN.ku TANCI / PQ+

Lenka Kniha Bartůňková, Ridina Ahmedová & Ghana Dance Ens. (CZ/GH): Eymen – Úhel pohledu

7. 6. / 20.00 / PONEC
Judith Olivia Manantenasoa (MG): Métamorphose

8. 6. / 15.00 + 9. 6. / 17.15 / Výstaviště – Maroldovo panorama / VEN.ku TANCI / Dance NEWs / PQ Site Specific Performance Festival / Family Friendly

Hygin Delimat / Body Architects (PL/AT): House Beating

8. 6. / 20.00 / Studio Hrdinů / Czech Dance Focus for PQ+

Tereza Hradilková, Floex a kol. (CZ): Nepřestávej

9. 6. / 20.00 / PONEC / Czech Dance Focus for PQ+ / Family Friendly

Věra Ondrašíková a kol. (CZ): GUIDE ;

10. 6. / 10.00 / PONEC / TP JUNIOR / pro školy / Czech Dance Focus for PQ+

Barbora Látalová & kol. (CZ): Karneval zvířat

10. 6. / 20.00 / PONEC / Czech Dance Focus for PQ+

Viktor Černický (CZ/SK): PLI

11. 6. / 20.00 / PONEC / Czech Dance Focus for PQ+

Karine Ponties (BE/FR/CZ): SAME SAME &n bsp;

12. 6. / 20.00 / PONEC / Dance NEWs

Premier Stratagème – Barbara Matijević & Giuseppe Chico (HR/IT/FR): Forecasting

16. 6. / 18.00 + 17. 6. / 10.00 / PONEC / TP JUNIOR / + pro školy

Tabea Martin (CH): Pink for Girls & Blue for Boys

17. 6. / 20.00 / Hudební divadlo Karlín / Událost sezony

Sharon Eyal, Gai Behar & L-E-V DANCE COMPANY (IL): OCD Love

20. 6. / 20.00 / PONEC

Rianto (ID): Medium

21. 6. / 18.00 / PONEC / Dance NEWs / Family Friendly

Sylvain Bouillet & Lucien Reynes (FR): Des gestes blancs

21. + 22. 6. / 18.00 / 21.00 / Veletržní palác NG – Malá dvorana / Událost sezony / Festival Closing / Family Friendly

Yoann Bourgeois (FR): Tentative approaches to a point of suspension

DOPROVODNÝ PROGRAM V PRAZE

1. 6. / 14.00 / PONEC / workshop / Family Friendly
Eun-Me Ahn (KR): Taneční workshop pro širokou veřejnost

6. 6. / 18.00 / PONEC / workshop
Judith Olivia Manantenasoa (MG): Pohybový workshop pro širokou veřejnost

7. 6. / 10.00 / Výstaviště – Křižíkův pavilon / PQ Talks

PQ Talks – TANEC PRAHA Festival (CZ)

8.6. / 13.00 / Žižkovské mezidvorky – Betlémská kaple na Žižkově / VEN.ku TANCI / workshop / Family Friendly
Ruhia Sadik, Clifford Selorm Ametefe (GH): Workshop tradičního afrického tance ghanské oblasti

14. 6. / 10.00 + 17.00 / PONEC / TP JUNIOR / + pro školy / otevřený ateliér
Barbora Látalová, Tereza Říčanová (CZ): Jak se dělají Kozí kraviny

15. 6. / 17.00 / Přístav 18600 / VEN.ku TANCI / Family Friendly
TANEC PRAHA v Přístavu 18600 (CZ): pohybový workshop, site-specific performance

Viktor Černický, Cécile da Costa, Markéta Jandová, Martin Talaga, Johana Pocková & Sabina Bočková, studenti konzervatoře Duncan centre a DJ Spring

19. 6. / 11.00 / PONEC / TP STUDENTŮM / workshop

Rianto (ID): Pohybový workshop pro studenty tance

19. 6. / 18.00 / PONEC / workshop
Rianto (ID): Pohybový workshop pro širokou veřejnost

4. + 7. + 12. + 16. + 17. + 20. 6. Moderované debaty s umělci po představeních

PROGRAM V REGIONECH

BRNO

27. 5. / 2.:00 / Divadlo Reduta / Divadelní svět Brno

Judith Olivia Manantenasoa (MG): Métamorphose

28. 5. / 20.00 / Městské divadlo Brno / Divadelní svět Brno
Eun-Me Ahn (KR): Let Me Change Your Name

4. 6. / 18.00 / Moravské náměstí (U Jošta) / Dance NEWs / VEN.ku TANCI

Family Friendly

Hygin Delimat / Body Architects (PL/AT): House Beating

6. 6. / 19.00 / Dům pánů z Kunštátu

Martin Talaga (CZ/SK): SOMA

17. 6. / 20.00 / Industra / Dance NEWs

Premier Stratagème – Barbara Matijević & Giuseppe Chico (HR/IT/FR): Forecasting

BROUMOV

11. 6. / 14.30 / Klášter Broumov – Klášterní zahrada / VEN.ku TANCI

Lenka Kniha Bartůňková, Ridina Ahmedová (CZ): hlasově-pohybový workshop

zakončený africkými tanci se členy Ghana Dance Ens. (GH)
11. 6. / 19:00 / Klášter Broumov – Klášterní zahrada / VEN.ku TANCI
Lenka Kniha Bartůňková, Ridina Ahmedová & Ghana Dance Ens. (CZ/GH): Eymen – Úhel pohledu

ČESKÉ BUDĚJOVICE

10. 6. / 19.00 / Chodba Dominikánského kláštera (vchod z Piaristického náměstí)

Martin Talaga (CZ/SK): SOMA

17. 6. / 18.00 / Sokolský ostrov / VEN.ku TANCI / Family Friendly

tYhle / Marie Gourdain (CZ): LEGOrytmus

ČKYNĚ

15. 6. / 14.30 / Synagoga / VEN.ku TANCI

Lenka Kniha Bartůňková, Ridina Ahmedová (CZ): hlasově-pohybový workshop

zakončený africkými tanci se členy Ghana Dance Ens. (GH)

15. 6. / 19.00 / Synagoga / VEN.ku TANCI

Lenka Kniha Bartůňková, Ridina Ahmedová & Ghana Dance Ens. (CZ/GH): Eymen – Úhel pohledu

HRADEC KRÁLOVÉ

12. 6. / 19.00 / Divadlo Drak / Entrée k tanci

Karine Ponties (BE/FR/CZ): SAME SAME

13. 6. / 19.00 / Divadlo Drak / Entrée k tanci

danceWatch / Petra Tejnorová (CZ): POJĎME NA TANEC!

CHOCEŇ

5. 6. / 15.30 / nádvoří zámku / VEN.ku TANCI

Lenka Kniha Bartůňková, Ridina Ahmedová (CZ): hlasově-pohybový workshop

zakončený africkými tanci se členy Ghana Dance Ens. (GH)

5. 6. / 20.00 / nádvoří zámku / Skorofestival / VEN.ku TANCI

Lenka Kniha Bartůňková, Ridina Ahmedová & Ghana Dance Ens. (CZ/GH): Eymen – Úhel pohledu

6. 6. / 10.00 & 15.00 / zámecký park / Skorofestival / VEN.ku TANCI / Family Friendly

tYhle / Marie Gourdain (CZ): LEGOrytmus

7. 6. / 20.30 / nádvoří zámku / Skorofestival / VEN.ku TANCI

Lukas Blaha Bliss (CZ): DÓ

JIHLAVA

12. 6. / 18.00 / Sady Gustava Mahlera / VEN.ku TANCI
Lenka Kniha Bartůňková, Ridina Ahmedová & Ghana Dance Ens. (CZ/GH): Eymen – Úhel pohledu

18. 6. / 9.00 & 11.00 / DIOD / pro školy / Family Friendly

tYhle / Marie Gourdain (CZ): LEGOrytmus

19. 6. / 19:30 / DIOD

Karine Ponties (BE/FR/CZ): SAME SAME

KARLOVY VARY

19. 6. / 18.00 / Tržní kolonáda / VEN.ku TANCI

Lenka Kniha Bartůňková, Ridina Ahmedová & Ghana Dance Ens. (CZ/GH): Eymen – Úhel pohledu

KLADRUBY

9. 6. / 16.00 / Klášter Kladruby / VEN.ku TANCI

Lenka Kniha Bartůňková, Ridina Ahmedová & Ghana Dance Ens. (CZ/GH): Eymen Úhel pohledu

9. 6. / 17.00 / / VEN.ku TANCI
Lenka Kniha Bartůňková, Ridina Ahmedová (CZ): hlasově-pohybový workshop

zakončený africkými tanci se členy Ghana Dance Ens. (GH)

LIBEREC

5. 6. / 19.00 / Letní scéna – park Frýdlantská / VEN.ku TANCI / Family Friendly

tYhle / Marie Gourdain (CZ): LEGOrytmus

MALOVICE

8. 6. / 19.30 / Švestkový Dvůr

Viktor Černický (CZ/SK): PLI

15. 6. / 19.30 / Švestkový Dvůr

Markéta Stránská (CZ): LeŤ

MANĚTÍN

20. 6. / 17.00 / Plovárna / VEN.ku TANCI / Family Friendly

tYhle / Marie Gourdain (CZ): LEGOrytmus

OLOMOUC

18. 6. / 20.00 / Zahrada Dominikánského kláštera / VEN.ku TANCI

Viktor Černický (CZ/SK): PLI

19. 6. / 19.00 / Divadlo na cucky / Dance NEWs

Premier Stratagème – Barbara Matijević & Giuseppe Chico (HR/IT/FR): Forecasting

OSTRAVA

13. 6. / 19:00 / Cooltour

Eliška Brtnická (CZ): ENOLA

PARDUBICE

5. 6. / 19.00 / Galerie města Pardubice (GAMPA)

Martin Talaga (CZ/SK): SOMA

5. 6. / 20.30 / Divadlo 29

Judith Olivia Manantenasoa (MG): Métamorphose

6. 6. / 20.00 / Divadlo 29

Markéta Stránská (CZ): LeŤ

14. 6. / 20.00 / Divadlo 29

Viktor Černický (CZ/SK): PLI

15. 6. / 20.00 / Divadlo 29 / Dance NEWs

Premier Stratagème – Barbara Matijević & Giuseppe Chico (HR/IT/FR): Forecasting

PÍSEK

3. 6. / 19.00 / Fügnerovo náměstí / VEN.ku TANCI / Family Friendly

tYhle / Marie Gourdain (CZ): LEGOrytmus

PLZEŇ

2. 6. / 18.00 / Moving Station / workshop

Judith Olivia Manantenasoa (MG): Pohybový workshop pro širokou veřejnost

3. 6. / 19.00 / Moving Station

Judith Olivia Manantenasoa (MG): Métamorphose

6. 6. / 18.00 / Před Západočeským muzeem / Dance NEWs / VEN.ku TANCI / Family Friendly

Hygin Delimat / Body Architects (PL/AT): House Beating

7. 6. / 19.00 / Moving Station

Viktor Černický (CZ/SK): PLI

18. 6. / 19.00 / Moving Station

ME-SA / Martina Hajdyla Lacová (SK/CZ): Assemblage

2 .6. / 16.00 / Náplavka k světu. / VEN.ku TANCI / Family Friendly

tYhle / Marie Gourdain (CZ): LEGOrytmus

SVATOBOR U SUŠICE

16. 6. / 16.00 / Svatobor u Sušice (Odolenka) / VEN.ku TANCI

Lenka Kniha Bartůňková, Ridina Ahmedová & Ghana Dance Ens. (CZ/GH): Eymen Úhel pohledu

16. 6. / 17.30 / Svatobor u Sušice (Odolenka) / VEN.ku TANCI

Lenka Kniha Bartůňková, Ridina Ahmedová (CZ): hlasově-pohybový workshop

zakončený africkými tanci se členy Ghana Dance Ens. (GH)

TÁBOR

10. 6. / 19.00 / Divadlo Oskara Nedbala Tábor / Dance NEWs

Premier Stratagème – Barbara Matijević & Giuseppe Chico (HR/IT/FR): Forecasting

ÚSTÍ NAD LABEM

21. 6. / 11.00 & 18.00 / Piazzetta před Hraničářem / VEN.ku TANCI / Family Friendly

tYhle / Marie Gourdain (CZ): LEGOrytmus

VARNSDORF

18. 6. / 19.00 / Městské divadlo Varnsdorf

Tereza Hradilková, Filip Míšek a kol. (CZ): Švihla

VOLYNĚ

14. 6. / 11.00 + 16.00 / Nádvoří tvrze Městského muzea

Lenka Kniha Bartůňková, Ridina Ahmedová (CZ): hlasově-pohybový workshop

zakončený africkými tanci se členy Ghana Dance Ens. (GH)

14. 6. / 19.00 / Nádvoří tvrze Městského muzea / VEN.ku TANCI
Lenka Kniha Bartůňková, Ridina Ahmedová & Ghana Dance Ens. (CZ/GH): Eymen – Úhel pohledu

Změna programu vyhrazena

Tanec Praha

TANEČNÍ MAGAZÍN