CAMERI

Seznamte se s největším izraelským divadlem

Ojedinělá šance pod taktovkou SE.S.TA

Máte skvělou šanci. Navštivte pražské Holešovické experimentální studio ALTA. A přijďte si zatančit i vzdělat se na rezidenci choreografů a předních odborníků s koučinkem! Akce potrvá od 17. 8. do 24. 8.

Rozhovor s malířkou, grafičkou, sochařkou a keramičkou IVOU FIALOVOU

„Taneční zkušenost je pro výtvarníka k nezaplacení.“

Rozhovor s bollywoodskou tanečnicí, hudebnicí a textařkou Jarmilou Chromíkovou

„Zbožnuju Indii i StarDance.“

Vršovické divadlo zahájí na podzim sezonu novu dramaturgií a akcí Open MANA

Uměleckou arénu, ve které se budou realizovat představení zralých a ověřených umělců společně s projekty mladé nastupující generace má za cíl vybudovat ve Vršovickém divadle MANA nový dramaturgický tým pod uměleckým vedením Adama Halaše, Lucie Trmíkové a Jana Nebeského

Bulimia Cocktail Party

Vernisáž výstavy v NoD

Pražské Quadrenniale – světová výstava divadla a scénografie – slaví 50 let

Jedna z nejvýznamnějších mezinárodních divadelních přehlídek – Pražské Quadriennale připravuje na podzim desítky akcí a setkání, které vyvrcholí během sympozia Porézní hranice (12. – 14. října 2017) v prostoru Federálního shromáždění.

Vlastimil Harapes se zúčastnil koncertu „Noc s hvězdami“

Překvapením 19. ročníku benefičního koncertu „Noc s hvězdami“ byla Heidi Janků. Peníze z koncertu poputují na obnovu zámku

Spitfire Company uvede adaptaci knihy Světlany Alexijevičové oceněné Nobelovou cenou za literaturu

Mezinárodně etablovaný soubor Spitfire Company, který má v posledních letech na kontě úspěšné projekty One Step Before the Fall, Antiwords či Animal Exitus, oslaví 10 let své existence unikátním projektem

Slovenská legenda Marcela Laiferová do Čech na koncert nepřijede

Marcela Laiferová upadla ze schodů a svou účast na dlouho avizovaném 19. ročníku benefičního koncertu „Noc s hvězdami“ musela zrušit

Unikátní pohled za kulisy

Málokomu se podaří podívat se na natáčení filmu z opačné strany. TANEČNÍ MAGAZÍN dostal exkluzívně tuto možnost díky režisérce Haně Pinkavové, která natáčela s mladým a úspěšným tanečníkem Jiřím Bartovancem jeden z dílů cyklu „Jít za svým snem“ pro Českou televizi.

Letní Letná bude vzletná!

Čtrnáctá LETNÍ LETNÁ oživí naši metropoli novocirkusovým kaleidoskopem, nabízí premiéry, tematické večery a nezapomíná na zdravotní klauny ani na děti!

Rozhovor ze Slovenska s Majo FloorRipperem o ,Tanci ulice´

„Mám potrebu rozširovať tanečnú kultúru na Slovensku aj v Čechách.“

Král valčíku André Rieu bude k vidění v Českých kinech

Do kin míří velkolepý koncert Andrého Rieu, oslavte s ním třicet let Johann Strauss Orchestra

Nově zrekonstruovaná Galerie NoD hostí vizuálního umělce Jana Pfeiffera

Vernisáž výstavy v Galerii NoD

Výzva pro mladé talenty Slovenska a ČR

Výberové konanie do štipendijného programu na šk rok 2017/2018

Spitfire Company slaví 10 let unikátním projektem

Jeden z nejprogresivnějších českých divadelních souborů Spitfire Company slaví 10 let své existence. K výročí uvede pouze po dva neopakovatelné večery projekt Konec — člověka.

Chcete současně s tancem zkusit také golf?

Carlsbad International School se stará o mladé, talentované sportovce na světové úrovni a ve spolupráci se špičkovými trenéry

Noc s hězdami na zámku Zahrádky

19. ročník benefičního koncertu ‚Noc s hvězdami‘

Commedia Finita na hradě i v podhradí

Divadelní agentura INDIGO company, která se věnuje mimo svou páteřní divadelní produkci také pořádání tanečních kurzů a workshopů, připravila pro Pražany i návštěvníky metropole na tuto neděli 30. července 2017 divadelní lahůdku.

Korespondance za účasti velvyslance

Již popáté ožil Žďár nad Sázavou tance, workshopy, kulatými stoly i koncerty. Probíhal tu tradiční taneční festival „Korespondance“. Účastnil se jej francouzský velvyslanec a formou mediální spolupráce i náš TANEČNÍ MAGAZÍN.

„Male/Female“

Výstava Jiřího Votruby v Národním divadle představí lásku i svody v globálním světě

Magické sedmičky Milana Drobného

Zpěvák Milan Drobný je i přes svých sedm křížků na krku stále arbitrem vkusu, elegance a kvalitní gastronomie. I když není skutečným vynálezcem korzetu, jak ve slavném hitu prohlašuje, jeho novomanželka Dana mu to určitě promine… Právě z jejich červencové svatby nám poskytl exkluzívní fotografie skladatel, aranžér, producent a moderátor (i jeden z členů dávné Drobného kapely) Eduard Parma mladší.

Malíř tanečnic a baletek

Karol Molnár byl význačným československým malířem dvacátého století. Tím, že žil dlouho ve Francii, inspiroval se i tvorbou Degase anebo Toulouse Lautreca – právě v oblasti tanečnic a baletek. TANEČNÍ MAGAZÍN vás nyní zve na dvě jeho výstavy do jižních Čech a do Prahy.

Letní taneční kurz pod vedením docentky

Zájemci o zlepšení se v tanci, pohybu, veřejném vystupování i hereckých disciplínách (včetně dabingu) se mohou zdokonalit v Praze v srpnu. Přímo na Divadelní fakultě AMU. A speciálně přímo pod vedením docentky DAMU, HAMU a Pražské konzervatoře Mgr. Macely Benoniové.

Afro sabar dance a moderní tanec

Kurzy Moniky Rebcové se již připravují

Unikátní broumovské kostely otevřeny po celé léto

Taneční magazín obdržel zajímavý tip od Jitky Fialové. Přijde vhod nyní v prázdninových a dovolenkových měsících zejména těm pěším a cykloturistům, kteří se chystají na sever Čech. Ale ani motoristy by neměla tato unikátní záležitost nechat v klidu.

Víno, obrazy a zpěv

Taneční a muzikantský soubor CHOREA BOHEMICA bude letos v září slavit jubilejních padesát let na kulturní scéně. Takovou malou generálku „nanečisto“ si udělal na vernisáži jihomoravského malíře Antonína Vojtka „Krajina pod Pálavou a Odjinud“ v Galerii Českého rozhlasu v Praze. Mezi jiným zde došlo i na světovou premiéru filmu „Odjinud“ o vystavujícím autorovi

Má ráda klasický balet i Tři sestry

Významná stolní tenistka, trenérka, rozhodčí i mezinárodně uznávaná funkcionářka Libuše Uhrová (rozená Grafková) se dočkala významné pocty. Objevila se ve společnosti takových legend českého sportu, jakými byly či jsou hokejový brankář Dominik Hašek, útočník Vladimír Martinec, aviatik Jan Kašpar, kanoista Martin Doktor a další.

Rozhovor s moderátorem, scenáristou a spisovatelem SLÁVKEM BOUROU

„Choreograf mně utekl do Hollywoodu.“

Jihočeské Nové hrady

Festival hudby, hudebních nástrojů a kulturních projektů

Výstava „GOTT, MY LIFE“ stojí za to!

Nenechejte si ujít jedinečnou výstavu, která mapuje osobní a umělecký život Karla Gotta. Nahlédnete do jeho soukromí. Uvidíte Zlaté slavíky i Platinové desky. Poznáte i jeho malířskou tvorbu.

Film s požehnáním kardinála Duky

TANEČNÍ MAGAZÍN se pravidelně věnuje článkům o lidech, kteří úspěšně překonávají nástrahy nemocí či těžkých zranění. Tím druhým příkladem byl nedávný rozhovor s tanečnicí a choreografkou Martinou Henrichovou. Za prvním příkladem nás zavede mladá režisérka Eva Toulová. I jí už představil TANEČNÍ MAGAZÍN v samostatném rozhovoru. A vydáme se společně s ní až do Španělska.

Silvestr v Senegalu

Dovolená u moře s jógou, africkým tancem a bubnováním

Tóny Chodovské tvrze

14. ročník letního hudebního festivalu v Praze 11

Nejkrásnější muž Ghany se účastnil festivalu Tanec Praha

Clifford Selorm Ametefe je nejen výborný tanečník, ale i model, který získal již řadu ocenění, mimo jiné také cenu Top Male Award. Nyní jste měli možnost potkat ho v Praze, kde reprezentoval svou rodnou zemi

Festival Tanec Praha skončil

Closing party v divadle Ponec zakončila letošní taneční festival

TANEC PRAHA se rozloučil v Colloredo-Mansfeldském paláci

Festival Tanec Praha, který trval od 28. května do 28. června se rozloučil projektem Siena

Novou tváří Reeboku je rapper Machine Gun Kelly

Reebok představuje nového člena svého kreativního týmu

Katalánská Fiesta-festival v ulicích Ostravy

Ojedinělý festival katalánské kultury v Ostravě