Pražská klubová scéna nabízí mnohé, ovšem holešovický klub Mecca se může pochlubit obzvlášť pestrým programem. Její spolumajitel Radek Koch se snaží v nově zrekonstruovaném klubu, který před dvěma lety v podstatě srovnal se zemí a dal mu novou podobu i funkčnost, přinést svým hostům co možná největší možnost využití. Proto se klub zařadil mezi vyhledávaná místa pro rozmanité druhy společenských aktivit.
Jednou z nich bylo odpolední 8. profesní setkání magazínu Best of, jehož se klub Mecca účastnil jako partner. V rámci profesních prezentací, které jsou nedílnou součástí tohoto pravidelného programu, mohli hosté zhlédnout skutečně ojedinělý a netradiční program.
Společenskou událost zahájila francouzskou hymnou interpretka muzikálu Antoinetta – královna Francie, Pavlína Matiová. Nebyla ovšem zdaleka jediná, kdo muzikál zastupoval. V rámci programu, jehož účelem je zároveň i představení hudebních žánrů a profesí, vystoupili i její kolegové Renata Drössler, Peter Strenáčik a David Uličník. Interpreti z muzikálu, který je realizován pod taktovkou producentky Emy Krahulíkové, vystoupili ve svých divadelních kostýmech. V těch je také můžete vidět v divadle Hybernia v centru Prahy. Autorem kostýmů je Josef Jelínek.
Peter Strenáčik
Hudební vystoupení obohatila klasická hudba houslisty Pavla Šporcla a swing v podání Jana Smigmatora. Pavel Šporcl představil svým sólovým vystoupením s grácií hru na své originální housle vyrobené v roce 2005 u jednoho z nejlepších houslařů – Jana Špidlena.
Pavel Šporcl
Mezi hosty nechyběl ani slavný Vlastimil Harapes. Jakpak se mu asi líbí nový muzikál Radka Balaše „Antoinetta – královna Francie“?
O čem asi diskutují Vlastimil Harapes a Pavel Šporcl?
Taneční magazín: Máte rád muzikály? Co říkáte na „Antoinettu – královnu Francie?“
Vlastimil Harapes:
„Já jsem ještě tento muzikál neviděl, ale mám v plánu se jít na něj podívat, jsem opravdu zvědavý, jak se zdařil. Ukázky, které jsem viděl, se mi líbily a také mám rád Renatu Drössler, takže se těším.
Celkově mám muzikály v oblibě a v několika jsem také účinkoval. Např. „Prsten pana Nibelunga“ (Jiří Suchý), „Kráska a zvíře“ (Petr Malásek, Michal David), „Popelka na ledě“ (Petr Malásek, Václav Kopta), to je opravdu kouzelný muzikál pro děti, ale i pro dospělé. Popelka i princ jsou krasobruslaři, je použito otáčivé jeviště. Lucie Bílá zpívá part Popelky, part prince zpívá Ondřej Ruml. Když se představení vydaří, je to malý zázrak. Rád se dívám na muzikál „Bídníci“.
Taneční magazín: Zkusil byste krasobruslení?
Vlastimil Harapes:
„Ne, mám citlivé nohy, takže nemůžu do bruslařských bot. Ale když jsem byl malý, bruslení mě bavilo.“
Co prozradily další hvězdy?
Taneční magazín: Býval jste naštvaný, když jste musel trénovat na housle a ostatní se bavili?
Pavel Šporcl:
„Stalo se, že šli kluci hrát fotbal a já jsem místo toho musel trénovat na housle. Chvíli mě to mrzelo, ale nikdy to nebylo tak hrozné, protože jsem za půl hodiny běžel za nimi.“
Taneční magazín: Stalo se také, že jste cítil nechuť k hraní? A jak jste ji překonával?
Pavel Šporcl:
„Samozřejmě. Když jsem byl malý, ne vždy se mi chtělo cvičit a tak maminka musela občas trošku přitlačit. Ale nikdy to nebylo tak vážné, že bych chtěl houslí nechat nadobro. Mě hraní na housle i jako malého kluka docela bavilo a vnímal jsem je jako hru. A to mi zůstalo dodnes.“
Taneční magazín: Máte za sebou mnoho koncertů. Který na Vás nejsilněji zapůsobil a z jakého důvodu?
Jan Smigmátor:
„Je pravda, že koncertů jsem absolvoval už skutečně mnoho. Jednak jako
interpret a pak samozřejmě také jako divák. Pokud jde o mé vlastní
koncerty, tak nikdy nezapomenu na společná vystoupení s takovými umělci
jako jsou Kim Nazarian – zpěvačka legendární americké skupiny New York
Voices, nebo trumpetista Bobby Shew, který hrával s Elvisem, Sinatrou a
dalšími, ale zapomenout nesmím ani na desítky koncertů s Orchestrem
Václava Hybše, častá vystoupení s Big Bandem Českého rozhlasu,
Orchestrem Karla Vlacha, nebo Big Bandem Felixe Slováčka. S posledním
jmenovaným mě navíc letos čekají dva velké koncerty Swing Gala 2014, kde
si se mnou zazpívá zpěvačka Dasha a mým vzácným hostem bude americký
trumpetista Jumaane Smith. Ten už deset let hraje s Michaelem Bublé a
21. a 22. prosince si hudebně odskočí k nám do Prahy a Brna. Věřím, že
právě na tyto koncerty také nikdy nezapomenu a už teď se na ně
neskutečně těším. Co se ale týká Jana Smigmatora – hudebního fanouška a
posluchače, tak koncertním zážitkem číslo jedna budou navždy koncerty
Tonyho Bennetta.“
Michaela Lejsková a Jan Smigmátor
Taneční magazín: Vy jste účinkoval v mnoha muzikálech. Který máte nejraději a proč?
David Uličník:
„Těch milníků bylo na mé cestě hned několik. Hned prvním milníkem byl určitě můj první muzikál, v němž jsem účinkoval a dostal se tak na profesionální prkna, to byl muzikál Vlasy. Další muzikály mi přinesly mnoho zkušeností i vlastního sebepoznání. Velmi silný zážitek mám třeba z West Side Story, protože jsem hrál hlavní roli a hlavně roli milovníka, což byl pro mne dost těžký úkol. 🙂 Velmi silnou stopu ve mně zanechal muzikál Miss Saigon. Ta obrovská síla hudby a příběhu byla opravdu neuvěřitelná. Na svých cestách po Vietnamu jsem na něj vzpomínal každý den! Nicméně asi nejvíc pro mne znamenal Jean Valjean v Bídnících! S postavou Valjeana jsem prožil neopakovatelné věci a přinesla mi do života osobního i profesního asi nejvíc ze všech postav, které jsem ztvárnil. A navíc ta krásná hudba a veliký příběh…“
Taneční magazín: Čím je muzikál MARIE ANTOINETTA, KRÁLOVNA FRANCIE jiný nebo výjimečný?
David Uličník:
„Muzikál Antoinetta vznikal velmi dlouho a nebylo to vždy lehké období. S Jirkou Škorpíkem jsem spoustu těch porodních bolestí prožíval a mohu říct, že to byl opravdu nelehký úkol a Jiří odvedl ve finiši obrovský kus práce. Scénář je skvěle vystavěný Jiřím Hubačem, texty Pavla Vrby jsou krásně poetické a hudba, kterou Jiří Antoinettu obdařil, je plná emocí, citu, dynamiky, napětí, prostě nádherná! Navíc je to jediný muzikál, kde jsou napsané dvě velkolepé a nádherné árie přímo “na tělo”, tedy spíš na můj hlas.
Tím vším je pro mě tento muzikál naprosto výjimečný!“
David Uličník
Pořadatelka tohoto setkání, šéfredaktorka magazínu Best of, paní Michaela Lejsková předvedla během večera modely z dílny módní návrhářky Aleny Wilson.
Michaela Lejsková
Neodmyslitelná podpora neziskových organizací v rámci 8. profesního setkání patřila následujícím:
UNICEF – zastoupený Alešem Foltýnkem a Pavlou Gombou
Český národní registr dárců dřeně – zastoupený ředitelem Danielem Pagáčem
Nadační fond Ivana Hlinky – zastoupený generálním sekretářem Českého svazu ledního hokeje Martinem Urbanem a hokejistou Jiřím Šlégrem
Oblastní charita Hodonín – zastoupená ředitelem Václavem Salajkou a Ludmilou Malou
Společenská událost se konala za podpory Aurum Clinic, Mecca Club Prague, Czech Masters European Tour, Sisel Kaffé, muzikálu Antoinetta královna Francie, Karlovy pekárny, Orange Production, cateringu Jana Paukerta, květinářství Papavera, módní návrhářky Aleny Wilson, Vinařství Chateau Lednice a vlasové kosmetiky Alloxi.
Magazín Best of
Taneční magazín
Foto: www.ibestof.cz