3 otázky pro Janu Paulovou

StarDance 2024

Jana Paulová 

Činoherní i muzikálová herečka, absolventka DAMU. S Josefem Dvořákem účinkovala v legendární inscenaci S Pydlou v zádech. Zazářila v muzikálu Pěna dní či Někdo to rád horké. Více než pět set repríz má v Divadle Kalich komedie Bez předsudků, ve které je jejím jevištním partnerem Pavel Zedníček. V televizních či filmových rolích si ji diváci oblíbili například v seriálech Nemocnice na kraji města, Rozpaky kuchaře Svatopluka, Cirkus Humberto, v pohádce Dalskabáty, hříšná ves aneb Zapomenutý čert, povídkovém snímku Malostranské humoresky nebo Dobrodružství pod postelí. Je autorkou knihy Jak běžet do kopce.

 

TŘI OTÁZKY PRO JANU PAULOVOU:

 

Proč jste přijala pozvání do StarDance?

Je to výzva, která mě může vyrušit z krásné, radostné, ale přece jen už trochu rutiny natáčení a hraní divadla. Budu mít důvod uvést své tělo do nějakého pohybu, protože lenost v poslední době vítězí nad vědomím, že bych pro sebe měla něco dělat. Mám aspoň motivaci začít tělo zpevňovat. Říkala jsem si, že kdyby to měl být jen tenhle jediný důvod, tak to má smysl. Samozřejmě se na tento krásný projekt těším!

Jak velká to pro vás bude výzva, věnovat této soutěži bezmála půl roku života? 

Z pohledu těla to bude velká výzva. Budu v historii české soutěže nejstarší ženská účastnice – a to tělo samozřejmě podléhá času. Můj duch je sice mladý, ale tělo opravdu už ne. Právě proto, abych se vůbec ze zkušeben protančila do přímých přenosů, se už teď snažím poctivě cvičit, abych si posléze moc neubližovala.  

Co očekáváte, že vám StarDance přinese? Co chcete, aby vám dala?

Chtěla bych strávit půl roku svého života mezi milými lidmi, zatančit si s profesionálem a zažít trochu adrenalinu z přímých přenosů. Doufám, že ve StarDance prožiji hezký čas a neupadnu do stavu, kdy mě pohltí ambice a budu chtít za každou cenu někoho porazit nebo zvítězit. Chci si to hlavně užít a protančit se do té své sedmdesátky, která mě příští rok čeká.

Foto: Marie Anna Baráková

 

Vendula Krejčová, Česká televize

pro Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..