WERICHOVA VILA nabitá programem

Co tam můžete navštívit až do konce kalendářního roku?

Milí čtenáři TANEČNÍHO MAGAZÍNU,

v závěru roku nás ve Werichově vile čeká to první i poslední: premiéra loutkového představení Fimfárum i derniéra Roštěnek u Tiffanyho, zářivé freakshow inspirované hlubinami života, která byla před pár lety ušita na míru přímo podkroví vily.

A co máme na programu dál?

Uslyšíte slovo v mnoha podobách. V rámci cyklu pravidelných čtení PEN klubu představí v listopadu Petr Kotyk osobní fond Jana Wericha a v prosinci vzdá Jiří Dědeček poctu knihovnám.

Tvorbu jednoho z nejznámějších českých spisovatelů, Bohumila Hrabala, přiblíží doc. Jakub Češka.

Bohumil Hrabal


Mikulášskou vánoční stand-up besídku budou mít v režii Miloš Čermák a Luděk Staněk. A vůbec poprvé, ale rozhodně ne naposled, zazní v podkroví svérázná slam poetry – žánr, který někdo definuje jako performativní poezii, jiný jako rýmovaný stand-up a další jako rap beze slov!

Ještě dvakrát zažijete do konce roku Ljubu Krbovou jako jímavou a přesto nezlomnou Margaritu. A těsně před svátky se můžete s dětmi (nebo bez) přijít vánočně navnadit na představení Betlém.

Kromě stálé expozice ve sklepení a patře Werichovy vily věnované Janu Werichovi, jeho době, tvorbě a současníkům, Osvobozenému divadlu, ale i Vladimíru Holanovi a vývoji ostrova Kampa, budete moci od 2. listopadu do 31. prosince 2019 navštívit v podkroví vily výstavu s názvem Zdeněk Petr: Ten umí to a ten zas tohle. Vznikla při příležitosti 100. výročí narození hudebního skladatele a režiséra Zdeňka Petra, který je autorem slavných hitů jako jsou Píseň pro Kristýnku nebo Ten umí to a ten zas tohle z filmu Císařův pekař, Pekařův císař.

Stálou expozicí můžete projít sami nebo využít příležitosti komentované prohlídky s lektorem a dozvědět se tak i nějaké „podpultové“ informace. Naopak na pultu našeho obchůdku v přízemí můžete kromě jiného stále zakoupit kuchařku s recepty z Werichovy domácnosti, mezi kterými figurují i ty, které spolehlivě zasytí a zahřejí v sychravém podzimu.

V Museu Kampa můžete zhlédnout nově otevřenou stálou expozici s názvem František Kupka a Otto Gutfreund nebo zavítejte do Musea skla Portheimka.

Přejeme Vám pěkné dny i příjemné prodlužující se večery a doufáme, že některý z nich strávíte třeba právě v podkroví Werichovy vily.

Se srdečnými pozdravy


Tým WV

pro TANEČNÍ MAGAZÍN

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..