Thálií ověnčená Marta se vrátí na Letní scénu Musea Kampa

Divadelní recitál o životě Marty Kubišové sklízí nadšené ohlasy diváků i kritiky

Marta, divadelní recitál o životě Marty Kubišové, od premiéry v červnu 2022 sklízí nadšené ohlasy diváků i kritiky. Hana Holišová za ztvárnění legendární zpěvačky získala Cenu Thálie 2023 za nejlepší ženský výkon v kategorii Muzikál, opereta a jiné hudebně-dramatické žánry. Letos bude Letní scéna Musea Kampa Martě patřit od 22. srpna do 15. září.

Značný úspěch inscenace  Marta podtrhuje také zisk titulu Nejlepší inscenace sezony 2021/22 v kategorii Muzikál  a ocenění v kategorii Nejlepší ženský herecký výkon v prestižní výroční anketě zveřejněné na portálu i-divadlo. Marta letos z domovské Letní scény Musea Kampa zamíří za dalšími diváky – poprvé se představí na festivalu Colours of Ostrava a 2. 9. ji v přímém přenosu odvysílá ČT Art.

Marta je dílem osvědčeného tvůrčího tandemu – scenáristky Daniely Sodomové a režisérky Adély Laštovkové Stodolové. V hlavní roli excelují Hana Holišová a Berenika Kohoutová. Výtečné výkony podávají také Sara Sandeva se Zuzanou Stavnou alternující roli Heleny i oba Vaškové – Jan Cina a Denis Šafařík. A stejně tak herci a zároveň skvělí muzikanti, kteří se na jevišti sešli v jedné kapele.  Jsou mezi nimi například Václav Kopta, Vojtěch Havelka, Pavel Neškudla, Daniel Šváb, Rozálie Havelková, Anežka Hessová, Jan Meduna či Petr Stach. V inscenaci, ve které se prolínají obrazy ze života Marty Kubišové s hudbou, zazní vedle dalších hitů také ikonická Modlitba pro Martu z roku 1968.

Více informací a online prodej vstupenek na www.letniscenamuseakampa.cz

 

Mgr. Michaela Fialová Rozšafná

pro Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..