Plán sedimentu a Tekutý národ

Vernisáže Tomáše Bárty a Františka Pecháčka

Galerie NoD zve milovníky umění na  vernisáž  dvou umělců, která  bude zahájena v pondělí 27. 11.  v 19.00 hod a potrvá do 11. 1. 2018

Tomáš Bárta: Plán sedimentu

                    &

František Pecháček: Tekutý národ

Tomáš Bárta se etabloval jako svébytný malíř, kreslíř a tvůrce prostorových objektů a instalací ve kterých tematizuje různé typy sedimentace zásahů do veřejného prostoru a architektury. Bárta zkoumá a volně dokumentuje různé stopy vědomé či nevědomé lidské činnosti v urbánním prostředí, hledá indexy zacházení s otevřeným prostorem nebo konkrétní historickou či současnou architekturou, které poté reflektuje ve své mediálně různorodé tvorbě. Jednotlivé způsoby zásahů se stávají Bártovi vzorem pro jeho volné uchopování v různých technikách malby a kresby, stejně tak jako vodítkem k používání konkrétních a specifických materiálů, které tvarují charakter proměny městské krajiny.

Kurátor: Pavel Kubesa

Projekt Františka Pecháčka v galerii Video NoD reflektuje aktuální dění na české politické scéně. Autor v projekci pracuje formou fluidní simulace. Syntéza obrazu založená na předloze patří mezi nové výzkumné směry oboru počítačové grafiky. Jejím cílem je vygenerovat obraz, který respektuje novou strukturu, ale v detailech je k nerozeznání od originální předlohy.

Kurátorka: Veronika Zajačiková

Více informací najdete na webu a facebookových událostech:

Šárka Syslová

Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..