Jubilejní rezidence SE.S.TA

V pražském divadle ALTA i v Národní galerii se prezentovali, pod křídly sdružení SE.S:TA, noví choreografové i další zájemci o tanec a divadelní pohyb na již tradiční choreografické rezidenci.

Již jubilejní desátá rezidence choreografů s koučinkem od centra choreografického rozvoje SE.S.TA proběhla na sklonku srpna převážně v pražském holešovickém divadelním a volnočasovém centru ALTA. Byla podpořena Ministerstvem kultury, Hlavním městem Praha a pražskou městkou částí Praha 7.

Program probíhal převážně v ALTÉ, ale rovněž v prostorách Národní galerie, kde se urodilo hned několik smysluplných projektů.

Účastnice i účastníci uvítali účast předních erudovaných českých i zahraničních lektorů.

Náš TANEČNÍ MAGAZÍN navštívil zajímavý diskusní kulatý stůl i následný workshop. Nás zaujal především entuziasmus přednášejících i frekventantů. A klobouk dolů před jednou z účastnic, která cyklus rezidence absolvovala s amputovanou nohou!

S velkým zájmem se setkaly dílny a cvičení Jeana-Christopha Parého. Ale i dalších lektorů.

Nedílnou součástí programu v ALTĚ byla i retrospektivní výstavka fotografií a dokumentů z devíti předešlých choreografických rezidencí.

Celá jubilejní choreografická rezidence vyvrcholila závěrečnou prezentací nových projektů WORK IN PROGRESS. Bylo se opravdu na co dívat a zároveň gejzír nápadů nabádal k přemýšlení a hledání nových souvislostí.

Foto: SE.S.TA

TANEČNÍ MAGAZÍN

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..