Zrcadlo umění v Pardubicích

Pardubice jsou známy jako město dostihů, perníku, ploché dráhy, dobrého hokeje a také kvalitního tance. Profesionálního i amatérského. A to se projevilo i o minulém prodlouženém víkendu od osmého do jedenáctého června 2017. A hned přímo v ulicích!

Prodloužený druhý červnový víkend přinesl do ulic a na náměstí centra východočeské metropole Pardubic desítky vystoupení řady poloprofesionálních i amatérských uměleckých souborů. A také mnoho tance. Moderního folklórního i uměleckého.

Zrcadlo umění“ probíhalo v Pardubicích od čtvrtka 8. června do neděle 11. června. A jeho úkolem bylo přivést do ulic města odrazy a střípky neprofesionální kultury. Tato převážně nesoutěžní přehlídka (výjimkou byla pouze pěvecká soutěž dětských zpěváků „Pardubický skřivan“) přinesla do ulic města perníku stovky vystoupení a prezentací řady sólistů a souborů.

Zrcadlo umění“ probíhalo na pardubické Třídě Míru, Perštýnském náměstí a Machoňově pasáži. Ale žily jím i ostatní ulice centra tohoto města. Jeho součástí byla i premiéra muzikálu„Anna, sny a tma“ a nastudování muzikálu „Výlet“ renomovaného skladatele a textaře Dana Fikejze (syna textařky Jiřiny Fikejzové) místními neprofesionálními umělci. Celý festival obohatil Pardubice i jeho obyvatele a návštěvníky.

Zrcadlo umění“ v Pardubicích přilákalo i tisíce zahraničních (převážně slovenských) návštěvníků Mistrovství světa mužů a žen v hokejbalu. A to šlo pouze o jeho jarní část. Nezbývá se než těšit na tu letní, podzimní a zimní!

Foto: Irena Fialová

Taneční magazín

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..