Nový prostor pro taneční, divadelní a výtvarné umění přináší síť hotelů NYX!

Skvělá poloha hotelu NYX v centru Prahy dává umělcům možnost představit se velkému množství turistů z celého světa

 

„Vernisáž  uměleckých děl, která je pořádána v hotelu NYX, je první krok, kterým chce hotel NYX ukázat, že je kulturním  místem. NYX  je otevřený kulturním intervencím a umělcům, v plánu je pořádat zde co nejvíce kulturních akcí různého typu, ať už  taneční vystoupení,  divadelní alternativní vystoupení, nebo  promítání, všemu zde  bude dáván prostor a vedení hotelu je těmto aktivitám nakloněno. Hotel je výhodný pro pořádání různých uměleckých aktivit  svou  polohou, protože je v centru a velice blízko turistům z celého světa. Česká alternativní scéna ať už taneční, výtvarná nebo divadelní bude mít skvělou možnost dostat se k cizincům, i v případě, že cizinci sami přímo nevyhledávají umění. Tímto způsobem jim bude zprostředkováno umění přirozeným způsobem, což je podle mého názoru výborný záměr.  Navíc provázanost hotelů umožní českým umělcům zviditelnit se např. v Miláně a italským umělcům zase zviditelnění se v Praze“ říká Alexandra Karpuchina, kurátorka projektu.

Koncepce hotelů NYX je jednoduchá. Zaměřuje se na umělce z měst, ve kterých se nachází jednotlivé hotely, které obohacuje o jejich místně specifická díla, vytvořená pod  kurátorskou vizí IRIS BARAK.

Výjimečná historická budova NYX PRAGUE HOTELU byla postavena jedním z nejvýznamnějších  českých architektů Josefem Gočárem a je situována ve středu turisticky atraktivního centra.  Kurátorka NYX konceptu IRIS BARAK společně s místní kurátorkou Alexandrou Karpuchinou navázaly  na estetické vlastnosti stavby jednotlivými výtvarnými díly a „vložily“ do zdí budovy murální malby, výtvarné instalace a sochy od předních českých autorů: Jany Babincové, Martina Krajce, Sofie Tobiášové a Ondřeje Vyhnálka.

Nové prostory pro umění přišel omrknout i zpěvák Martin France

Foto: Eva Smolíková

NYX hotel, Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..