Autorský projekt mladé slovenské tanečnice Soni Ferienčíkové

Slovenská tanečnice Soňa Ferienčíková představí svůj sólový projekt SOTTY v pražském NoD

 

V neděli 11. 12. 2016 od 20:00 se v pražském Experimentálním prostoru NoD odehraje unikátní pohybové představení SOTTY slovenské tanečnice a performerky Soni Ferienčíkové s živě hranou autorskou hudbou slovinského hudebníka Gašpera Piana. Představení pracuje s napětím mezi osobním a veřejným, vnitřním a vnějším, mezi skrytým a odhaleným. Překračuje hranici čtvrté stěny a přichází blíž k divákům. Hledá prostor mezi komplexností pohybu a jednoduchostí momentu bytí. SOTTY se vynoří, vnoří a znovu vynoří. Je pohlcená vírem, převálcovaná melodií, naplněná spojením.

sotty_02

Sólo – autorský projekt mladé slovenské tanečnice Soni Ferienčíkové ve spolupráci s lotyšským světelným designerem Intsom Plavnieksom, který už dlouhé roky žije a působí v etablované instituci Stanica Žilina – Záriečie a ve spojení se živě hranou elektronickou hudbou vynikajícího slovinského hudebníka – Gašpera Piana. Mezinárodní tým doplnil španělský dramaturg – Marc Olive, který působí v nejdůležitějším katalánském divadle pro současný tanec – Mercat de les flors / http://mercatflors.cat//.

sotty_03

SOTTY je druhým autorským projektem Soni Ferienčíkové, který navazuje na úspěšné představení „DEBODY“ z roku 2012. Každá umělecká myšlenka a koncept/námět by měla mít dostatečný čas dozrát a proto i tento autorčin projekt začal vznikat s tříletou pauzou, v průběhu které Soňa čerpala inspiraci a motivaci k vlastní tvorbě. Témata představení se začaly postupně objevovat a kumulovat už od podzimu roku 2014.

sotty_04

Koncept, choreografie, tanec: Soňa Ferienčíková / Hudba: Gašper Piano / Světla: Ints Plavnieks / Dramaturgie: Marc Olivé / Pohybová spolupráce: Martina Hajdyla Lacová, Jaroslav Viňarský / Produkce: BOD.Y, Barbora Repická / Grafický design: Kateřina Orlíková / Fotografie:Peter Snadík

Délka představení: 30 min

Po představení bude následovat projekce tanečního filmu Kto z koho. Režie a choreografie: Zuzana Burianová / dramaturgie: Adam Hanuljak / tanec: Soňa Ferienčíková, Jaroslav Ondruš.

sotty_01

Jan Urban

Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..