Vlastimil Harapes v síni slávy Národního divadla!

Legenda českého i československého baletu Vlastimil Harapes nejen oslavuje jubileum, ale i zaslouženě sbírá ocenění. O tom nejnovějším i jeho reakci na něj vás informujeme právě zde a právě teď. Čtěte!

Ještě před počátkem nové divadelní sezóny 2016/2017 došlo na prknech první české divadelní scény ke slavnostním chvílím. Ředitel Národního divadla, režisér Jan Burian – před hledištěm plným současných i bývalých herců a spolupracovníků naší první divadelní i baletní scény – uvedl do slavnostní „Síně slávy Národního divadla“ tanečníka, choreografa, činoherce, pedagoga, zpěváka a možná i v ne tak daleké budoucnosti senátora – Mistra Vlastimila Harapese!

VlastimilHarapes-oceneni

Dojatá legenda českého i československého baletu poděkovala za ocenění. Přikládala to i dvaačtyčřiceti sezónám, které na jevištních prknech pražské „Zlaté kapličky“ prožila. Vlastimil Harapes označil Národní divadlo za svůj druhý domov. Pravil, že sice se dá tančit kdekoli a kdykoli, což může potvrdit, ale že Národní divadlo je a bude pouze jedno jediné. Není proto bez zajímavosti při této příležitosti připomenout, že tento nedávný jubilant – sedmdesátník ji ž jedno významné ocenění od Národního divadla obdržel. Je jím velmi ojediněčestné členství Národního divadla. Byl takto vyznamenám již roku 2002. A toto prestižní ocenění přebíral z rukou tehdejšího ředitele Národního divadla JUDr. Jiřího Srstky.

VlastimilHarapes

Taneční magazín se v blízké době již podruhé připojuje do dlouhé řady gratulantů a doufá, že bude moci do třetice Vlastimilu Harapesovi poděkovat i na podzim těsně po senátních volbách!

 

Taneční magazín

Foto: archiv ND

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..