Nový program ve Švandově divadle nabídne léčivé divadlo pro děti

Legraci, pohádky, malování, tanec, žonglování, muziku i hraní na opravdickém divadelním jevišti nabídne nový nedělní program pro kurážné i zakřiknuté děti ve Švandově divadle

Legraci, pohádky, malování, tanec, žonglování, muziku i hraní na opravdickém divadelním jevišti. To vše nabídne nový nedělní program pro kurážné i zakřiknuté děti ve Švandově divadle. Pro smíchovskou scénu ho připravilo sdružení Loutky v nemocnici, které už jedenáct let baví a rozesmívá dětské pacienty v nemocnicích a léčebnách. Jejich první vystoupení u Švandů pod názvem Dětské odpoledne s Loutkami v nemocnici proběhne v neděli 24. dubna od 15 hodin. Poté zde 22. května Loutky uvedou představení Myši patří do nebe (ale jenom na chvíli) podle půvabné knihy Ivy Procházkové a 12. června bude na programu veselá Pohádka s lenochodem. V divadle doporučují rezervovat místa předem na tel. 257318666 nebo na e-mailu pokladna@svandovodivadlo.cz. Vstupné je 90,- Kč.

Budeme vyrábět loutky, malovat písničky a vystřihovat legraci, budeme společně řádit a taky žonglovat. Společně si zamuzicírujeme a kdo má chuť, může si s námi v pohádce i zahrát,“ říká Marka Míková, principálka souboru Loutky v nemocnici. A zatímco děti se vydají do pohádky, rodiče mohou využít posezení v příjemné divadelní Kafárně nebo se blíž seznámit s tím, jak Loutky v nemocnici pomáhají svojí divadelní a hudební medicínou malým pacientům po celé republice.

Loutky_3

Děti se mohou těšit na pohádky O červené Karkulce, O Budulínkovi, O zlaté rybce, O třech prasátkách, O princezně Zubejdě, Tam, kde žijí divočiny, Bílá Velryba. Pohádkový program zahrnující i hudební, výtvarné i pohybové dílny začíná v 15 hodin a od 17 hodin ho zakončí koncert Loutkobandu s písničkami z CD Dobrá medicína.

Loutky v nemocnici sdružují profesionální umělce i talentované amatéry – herce, loutkáře, mimy a hudebníky – kteří dětem i v nelehké životní situaci dokážou přinést rozptýlení, radost a lepší náladu a pomoci jim tak k uzdravení. Otevírají prostor ke hře a kladou důraz na kvalitu a individuální přístup: i proto budou některé pohádky ve Švandově divadle velké a výpravné a jiné naopak velmi komorní – tak, aby si tu svou našlo každé dítě. Herci zahrají také pro jednoho či dva diváky tak, jak je tomu v nemocnici u dětských postýlek.

„Rádi hostíme projekt Loutky v nemocnici, protože psychická pohoda je důležitá pro každé nemocné, ale i zdravé dítě. Když Loutky Švandovo divadlo oslovily, neváhali jsme. Jsme koneckonců divadlem veřejné služby, a tak chápu spolupráci s tímto projektem skoro jako povinnost.“ říká Daniel Hrbek, ředitel Švandova divadla na Smíchově.  A starosta  městské části Prahy 5 Radek Klíma, který činnosti Loutek v nemocnici udělil letos záštitu, k tomu dodává. „Loutky v nemocnici s e snaží rozveselit, přivést na jiné myšlenky a povzbudit nejen děti, ale často i jejich rodiče. Své aktivity chtějí předvést i zdravým dětem.“

Loutky_1

Více na www.svandovodivadlo.cz

Kdo jsou Loutky v nemocnici:

Občanské sdružení Loutky v nemocnici se věnuje práci na poli dramaterapie a působí v oblasti psychosociální péče. Už 11 let Loutky navštěvují dětská oddělení v nemocnicích a léčebnách po celé republice: jen ve Fakultní nemocnici v Motole Loutky plánují letos uskutečnit víc než 200 návštěv dvoučlenných týmů. Ročně takto osloví po celé republice přes 8000 dětských pacientů, odzpívají víc než 6000 písniček a odehrají přes 1000 loutkových představení. Každý rok svůj repertoár rozšiřují o nové příběhy, které jim umožní rozdávat smích v míst ech, kde ho běžně moc není.

Ke kmenovým členům sdružení patří Marka Míková, Antonín Novotný, Hana Řepová či Hana Grančičová, Jaromír Palme Fumas, Marie Dušková, Kateřina Tshornová, Mariana Chmelařová. Sdružení dále spolupracuje s dalšími loutkoherci, pedagogy, muzikanty a arteterapeuty.

Při svých aktivitách Loutky systematicky spolupracují s lékaři, nemocničním personálem i rodiči dětských pacientů. Mimo návštěv hospitalizovaných dětí v Praze a v Brně, pravidelně Loutky v nemocnici pomáhají i v Olomouci, Ostravě, Hradci Králové, Českých Budějovicích, Plzni, Českém Krumlově a dalších více jak 20 místech po celé republice.  Společně s partnerským sdružením Bábky v nemocnici pomáhá sdružení hospitalizovaným dětem od roku 2010 i na Slovensku.

Možnosti podpořit projekt: DÁRCOVSKÉ SMS, CD i sbírkové konto.

Na činnost spolku Loutky v nemocnici může přispět každý! Projekt lze podpořit zasláním sms ve tvaru DMS LOUTKY na číslo 87777. Cena sms zprávy je 30.- Kč Loutky v nemocnici obdrží 28,50 Kč. Nebo zasláním sms ve tvaru DMS ROK LOUTKY pomoci projektu 12 x stejnou částkou – vždy jednou za měsíc.

Činnost sdružení podpoříte také nákupem CD Dobrá medicína, které nabízejí všechny dobré hudební obchody nebo www.indies.eu.

Přispět lze také poukázáním libovolné částky na sbírkové konto. Číslo transparentního účtu vedeného u Raiffaisenbank je 37373767/5500.

www.loutkyvnemocnici.cz

Loutky

Taneční magazín

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..