Hudební skladatel Zdeněk Marat oslavil 85 let

Autor hudby k desítkám filmů, muzikálů a televizních inscenací a stovkám populárních písní oslavil své životní jubileum v kruhu rodiny a přátel

 

 

 

 

V pondělí 15. 2. oslavil  hudební skladatel a dirigent Zdeněk Marat 85 let. Autor hudby k desítkám filmů, muzikálů a televizních inscenací a stovkám populárních písní oslavil své životní jubileum v kruhu rodiny a přátel.

dfgd

Ti dříve narození si ještě pamatují Orchestr Zdeňka Marata, se kterým začínaly takové hvězdy, jako Karel Gott, či Helena Vondráčková, později pracoval Zdeněk Marat jako šéf orchestru a baletu Československé televize. Z rozsáhlé tvorby Zdeňka Marata připomeňme například písně „Přejdi Jordán“, „Tam, kde šumí proud“, „To se nikdo nedoví“. Z filmů jsou asi nejznámější první tři díly „Básníků“ a další detektivky Dušana Kleina, třeba „Sázka na třináctku“ anebo „Radikální řez“. V zahraničí získal vavříny v Dánsku za nejlepší muzikál o Hansi Christianu Andersenovi, který uvedlo i Hudební divadlo v Karlíně pod názvem „Pohádka mého živo ta“ (libreto Ivo T. Havlů).

229895

 

Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..