Heydrich se vrací do Prahy

Přijďte se inspirovat netradičním pohledem na dějiny i divadlo už 4. června do Studia ALTA

 

Již 4. června se uskuteční premiérové představení „Heydrich“,  o svědomí a o člověku, který naprosto zneužil svých špičkových schopností. Inscenace bude mít premiéru na výročí smrti vrchního kata Třetí říše a proběhne v holešovickém Studiu ALTA.

Za „Heydrichem“ stojí skupina Mime Club, tým absolventů pražské AMU v čele s Alexejem Byčkem. „Je to o každém z nás. Všichni jsme zmanipulovatelní, korumpovatelní, a když odsuzujeme zločince minulosti, často si vůbec neuvědomujeme, proč dělali to, co dělali. Za nějakých sto let možná budeme odsuzovat lidi, které máme dnes za vzor. Historie je relativní, svědomí není,“ říká Byček jako autor inscenace.
Kontroverzní téma se umělci rozhodli zpracovat téměř beze slov. Mime Club totiž prosazuje pohybové pojetí divadla a v „Heydrichovi“  propojí sólový fyzicko-taneční výkon s živým houslovým doprovodem. Bývalý protektor špičkově ovládal tento nástroj, kterého se v inscenaci zhostí houslista Tomáš Brummel: „Je  těžko pochopitelné, jak člověk, který byl evidentně talentovaný a měl vztah k hudbě, byl přesto schopen dělat taková zvěrstva.“

01small

A proč si vlastně skupina vybrala tak nelichotivé téma? Už se svými dřívějšími představeními jako Agnes o životě Matky Terezy nebo Emilie o identitě a vnitřní rozervanosti mladého člověka řeší v netradičním podání zásadní sociální otázky. Heydrich je pokračováním nastoleného kurzu: „Můžeme se stejně lehce stát oběťmi jako viníky. Chceme, aby lidé neupadali do pohodlnosti a více řešili, co se kolem nich děje,“ uzavírá Byček.

01

Přijďte se inspirovat netradičním pohledem na dějiny i divadlo už 4. června do Studia ALTA.

Představení vzniklo za podpory Hl. m. Prahy, Ministerstva kultury ČR, Nadace život umělce a Studia ALTA.

MIME CLUB: HEYDRICH – PREMIÉRA
Studio ALTA, U Výstaviště 21, Praha 7
4. června 2015  19:30
Vstupné 150 Kč / 100 Kč pro studenty

Autor a interpret: Alexej Byček
Houslový doprovod: Tomáš Brummel
Dramaturgie: Jan Zeman
Pohybová spolupráce: Jindřiška Křivánková
Scéna a kostýmy: Samiha Malehová
Light design: Martin Bitala
Produkce: Mime Club o.s.

 

Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..