Fotbal, ping-pong, Tanec žokejů i Vnuknutí

Festival TANECVALMEZ 2015 vstupuje do svého 8. ročníku

 

 

 

Fotbal, ping-pong, Tanec žokejů i Vnuknutí – to vše nabídne festival TANECVALMEZ 2015

Festival TANECVALMEZ 2015 letos vstupuje do svého 8. ročníku. Za osm let své existence zde vystoupila řada špičkových českých i evropských souborů. Letošní ročník ale bude výjimečný a nabídne řadu novinek – diváci se mohou těšit na premiéru choreografie norského souboru Jo Strømgren  Kompani v podání české skupiny 420PEOPLE, festival bude poprvé za svou historii třídenní a v rámci těchto tří dní vystoupí 5 špičkových souborů známých nejen v České republice, ale i ve světě.

Festival zahájí v pátek 5. června soubor Taneční konzervatoře hlavního města Prahy Bohemia Balet. Do Valašského Meziříčí přiveze svou novou choreografii Vnuknutí. Páteční večer vyvrcholí vystoupením norských Jo Strømgren Kompani. Ti složí Taneční poctu fotbalovému umění – s nadsázkou a humorem, které jsou tomuto souboru vlastní. tanecvalmez-2014_foto_Jakub-Sobotka_02
V sobotu 6. června mají návštěvníci festivalu jedinečnou možnost zhlédnout premiéru choreografie Taneční pocta ping-pongu v podání souboru 420PEOPLE: „Choreografii mají ve svém repertoáru Norové z Jo Strømgren Kompani. V rámci česko-norské spolupráce pražský soubor 420PEOPLE tuto choreografii pod vedením uměleckého šéfa souboru Jo Strømgrena nastudoval a za přítomnosti tohoto světově uznávaného choreografa ji poprvé představí právě ve Valašském Meziříčí na festivalu TANECVALMEZ 2015,“ zve ředitelka festivalu Milada Borovičková.

Závěrečný nedělní program proběhne v Kulturním domě v obci Zašová, kde baletní soubor Národního divadla moravskoslezského z Ostravy představí divákům své tři choreografie – Jockey Dance z dílny dánské choreografky Kariny Elver, emocemi nabitou inscenaci Barocco od choreografa Jacka Przybyłowicze a Trio g moll od předního českého choreografa Pavla Šmoka.

tanecvalmez-2014_foto_Jakub-Sobotka

V rámci doprovodných programů proběhne retrospektivní výstava, která zmapuje konání všech osmi ročníků festivalu TANECVALMEZ, v předprogramech nabídne vystoupení více než stovky tanečníků ze základních uměleckých škol a tanečních skupin a pro milovníky tanečního umění připravuje také taneční workshopy a seminář.

tanecvalmez-2014_foto_Jakub-Sobotka_03
Festival TANECVALMEZ 2015 se koná od 5. do 7. června na nádvoří zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí a v Kulturním domě v Zašové. Vstupenky jsou už teď v předprodeji. Více informací najdete na oficiálních webových stránkách festivalu www.tanecvalmez.cz.

703_A-Dance-Tribute-to-the-Art-of-Football_photo_Knut_Bry

Festival TANECVALMEZ je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska.

Foto:Jakub Sobotka a Knut Bry

Taneční magazín

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..