Činohra Jihočeského divadla nabídne v nové sezóně komedii, divokou romantiku i kauzu století

Podivné odpoledne, Velká vodní loupež, Beckham

Činoherní soubor Jihočeského divadla zahájí sezónu premiérou grotesky Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho v režii Janusze Klimszi. Slavná komedie Ladislava Smočka z šedesátých let byla přeložena do čtrnácti jazyků a hrála se ve většině evropských zemí. O tom, že Smočkův brilantní jazyk a originální humor nestárne se budou diváci moci přesvědčit už 27. října. Hlavní roli Burkeho ztvární Tomáš Drápela. Po jeho boku se v dalších rolích představí Natália Drabiščáková, Věra Hlaváčková, Tomáš Kobr a Jiří Untermüller.

Druhou novinkou bude česká komedie nejen pro milovníky Budvaru Velká vodní loupež.

Hru napsanou přímo na objednávku Jihočeského divadla uvedeme ve světové premiéře 15. prosince 2023 netradičně v budvarské pivnici. Režie se ujala mladá režisérka Zuzana Burianová.  Scénu navrhl Ján Tereba a kostýmy Anna Hrušková. V hlavní roli David Krchňavý. Dále hrají: Jiří Untermüller, Daniela Bambasová, František Hnilička, Pavel Oubram, Jakub Koudela, Dana Verzichová, Eliška Brumovská, Jan Saska.

V druhé polovině zimní sezóny se podíváme do zákulisí bulvární kauzy v chytré komedii Beckham z pera významného českého dramatika Petra Zelenky. Premiéra v režii Martiny Schlegelové 16. února 2024 odhalí málo známou kauzu fotbalisty Davida Beckhama a jeho sekretářky Rebeky Loos. Byl to jen flirt nebo opravdu k něčemu došlo? Ať už to bylo ve skutečnosti jakkoli, šedá eminence britského bulváru Max Clifford se rozhodne z toho udělat skandál století…

Divokou romantiku s válkou v zádech nabídne dubnová premiéra Cyrano z Bergeracu Edmonda Rostanda ve volné adaptaci Martina Crimpa. Lovestory pro milovníky klasiky i moderního dramatu uvedeme v režii kmenového režiséra činohry Adama Svozila na Studiové scéně Na Půdě 5. dubna 2024.

  1. října startuje Na Půdě Jihočeského divadla festival Malá inventura. Jedná se o celorepublikový festival nového divadla, který v Českých Budějovicích proběhne již po osmé, a to na 3 místech.

Za České Budějovice je pořadatelem festivalu Kredance, z. s. ve spolupráci s Novou sítí a Výměníkem1. Letos poprvé se partnerem projektu stává i Jihočeské divadlo, které na své Studiové scéně Na Půdě hostí dvě inscenace. Pestrý program čeká na příznivce festivalu až do 2. listopadu.

Celý program na: https://kredance.cz/projekty/mala-inventura/ . V případě zájmu o jakékoliv další informace o Malé inventuře neváhejte kontaktovat ředitelku festivalu Hedviku Drenčeni hedvika@kredance.cz, tel: +420 774 310 582.

 

 

Foto: Michal Králíček

Lenka Cimlová Ostrá

pro Taneční magazín

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..