Žáci tanečního centra BackStage se již připravují na novou sezonu

Taneční centrum slaví letos již dvanácté narozeniny

Dne 4.9. 2022 měli diváci možnost vidět v divadle ABC v Praze výroční vystoupení tanečního centra BackStage. Taneční centrum slaví v letošním roce již dvanácté narozeniny, ale ty kulaté narozeniny děti díky Covidu oslavit nemohly. A protože by to byla škoda a všichni se na to těšili – slavili společně, vesele a pěkně tanečně právě v září.

Diváci měli možnost vidět klasické baletní variace a choreografie, které s dětmi nastudovala Aneta Glatz Zýková a Natálie Kučerová. Neméně zajímavé však byly i originální choreografie z tvorby samotného tanečního centra BackStage a jeho lektorů. Tvůrci večera neopomenuli ani charakterní tanec, a tak si přišli na své všichni taneční nadšenci. Pečlivá příprava byla znát ve všech směrech. Pódium zářilo pestrostí kostýmů, hudebních stylů i skvělými výkony tanečníků.

Mezi tanečníky nebyly jen nadšení amatéři, žáci studia BackStage. Tančili i bývalí žáci BackStage, které tanec zcela získal na svou stranu a dnes jsou studenty tanečních konzervatoří. Za posledních dvanáct let TC Backstage úspěšně připravilo k talentovým zkouškám na těchto školách 15 dětí! Další tři děti byly v rámci příprav přijaty na herecké či pěvecké konzervatoře. Jak je vidět, skutečně bylo co oslavovat. A to vč. přečkání náročného, již zmíněného období Covidu.

Lektoři z BackStage zavzpomínali na soutěžní úspěchy, ke kterým se můžeme zpětně vrátit na webových stránkách centra www.centrumbackstage.cz

Taneční centrum si nejvíce ze všeho přálo nadšené malé i velké tanečníky, spokojené rodiče a mnoho dalších důvodů k oslavám. Z divadla se všichni dávno vrátili na taneční sály a nyní radostně a pilně pracují na přípravách pro novou taneční sezonu. Nové choreografie se pilují k dokonalosti, dokončují se kostýmy. Slibujeme, že bude opět nač se těšit!

Všem přejeme poklidné plynutí adventního času, radostné Vánoce a spoustu zdraví, nápadů a energie do nového tanečního roku.

Petra Smržová

pro Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..