„Tanec školám“ startuje nový ročník!

Tanec Praha z. ú. zve na vzdělávací a tvořivý seminář určený pro taneční lektory pracující s dětmi, pedagogy ZUŠ a ZŠ a studenty příslušných oborů. TANEČNÍ MAGAZÍN tuto výzvu posílá dál, mezi čtenáře. Probíhá již tuto sobotu a neděli 25. 1. 26. 1. !!!

Tento seminář je součástí projektu „Tanec školám“, který již 13 let přináší dětem do škol kreativní pohybovou výuku. Konkrétní semináře jsou zaměřeny primárně na doplňující poznatky a nové inspirace. Takže mohou obohatit výuku taneční a pohybové výchovy.

Na co se můžete těšit letos?

Hned úvodem povede Jiřina Jiřičková z České Orffovy Společnosti interaktivní workshop metodiky hry na hudební trubky – boomwhackery. Jeho účastníci se seznámí s rozmanitými možnostmi tvůrčího využití boomwhackerů v hudebně-pohybové výchově dětí.

Rovněž se zaměříme na inkluzi. A to se speciální pedagožkou Klárou Janů, s níž budeme mluvit o možnostech podpory dětí se specifickými potřebami. Ale i o tom, jak tyto nároky zohlednit v rámci skupinové dynamiky.

Ve druhém dnu – neděli se budeme ve dvou blocích věnovat hlasu. Hlasová pedagožka Alena Tichá ve svém kurzu „Profesní únava hlasu – možnosti prevence a nápravy“ zasvětí účastníky do základů hlasové hygieny. Zároveň poradí, jak šetřit svůj hlas a starat se o něj. Zpěvačka a autorka Ridina Ahmedová povede workshop, zaměřený na hlasové hry a techniky vhodné pro děti i pro dospělé. Soustředí se především na ty, které podporují nejen muzikalitu a hravost, ale také odvahu improvizovat a tvořit. Součástí odpoledne budou rovněž sebezkušenostní hlasové techniky pro samotné lektory.

Cena semináře za oba dny je 1 300 Kč (studenti 900 Kč).

Více informací najdete na stránkách:

https://divadloponec.cz/cs/seminar-tanec-skolam

Přihlašování na t=to internetové adrese:

http://bit.ly/SeminarTanecSkolam2020

Ke stažen: Seminar-Tanec-skolam-2020_Pozvanka.pdf

Kontakt: Martina Filinová, martina.filinova@tanecpraha.eu

V neposlední řadě také u nás, již tradičně, můžete zažít i ukázku z hodiny projektu „Tanec školám“. Přijďte se inspirovat, sdílet! Prostě, „dobít baterky“!

Martina Filinová, Tanec Praha

pro TANEČNÍ MAGAZÍN

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..