„Tanec školám“ startuje nový ročník!

Tanec Praha z. ú. zve na vzdělávací a tvořivý seminář určený pro taneční lektory pracující s dětmi, pedagogy ZUŠ a ZŠ a studenty příslušných oborů. TANEČNÍ MAGAZÍN tuto výzvu posílá dál, mezi čtenáře. Probíhá již tuto sobotu a neděli 25. 1. 26. 1. !!!

Tento seminář je součástí projektu „Tanec školám“, který již 13 let přináší dětem do škol kreativní pohybovou výuku. Konkrétní semináře jsou zaměřeny primárně na doplňující poznatky a nové inspirace. Takže mohou obohatit výuku taneční a pohybové výchovy.

Na co se můžete těšit letos?

Hned úvodem povede Jiřina Jiřičková z České Orffovy Společnosti interaktivní workshop metodiky hry na hudební trubky – boomwhackery. Jeho účastníci se seznámí s rozmanitými možnostmi tvůrčího využití boomwhackerů v hudebně-pohybové výchově dětí.

Rovněž se zaměříme na inkluzi. A to se speciální pedagožkou Klárou Janů, s níž budeme mluvit o možnostech podpory dětí se specifickými potřebami. Ale i o tom, jak tyto nároky zohlednit v rámci skupinové dynamiky.

Ve druhém dnu – neděli se budeme ve dvou blocích věnovat hlasu. Hlasová pedagožka Alena Tichá ve svém kurzu „Profesní únava hlasu – možnosti prevence a nápravy“ zasvětí účastníky do základů hlasové hygieny. Zároveň poradí, jak šetřit svůj hlas a starat se o něj. Zpěvačka a autorka Ridina Ahmedová povede workshop, zaměřený na hlasové hry a techniky vhodné pro děti i pro dospělé. Soustředí se především na ty, které podporují nejen muzikalitu a hravost, ale také odvahu improvizovat a tvořit. Součástí odpoledne budou rovněž sebezkušenostní hlasové techniky pro samotné lektory.

Cena semináře za oba dny je 1 300 Kč (studenti 900 Kč).

Více informací najdete na stránkách:

https://divadloponec.cz/cs/seminar-tanec-skolam

Přihlašování na t=to internetové adrese:

http://bit.ly/SeminarTanecSkolam2020

Ke stažen: Seminar-Tanec-skolam-2020_Pozvanka.pdf

Kontakt: Martina Filinová, martina.filinova@tanecpraha.eu

V neposlední řadě také u nás, již tradičně, můžete zažít i ukázku z hodiny projektu „Tanec školám“. Přijďte se inspirovat, sdílet! Prostě, „dobít baterky“!

Martina Filinová, Tanec Praha

pro TANEČNÍ MAGAZÍN

Autor: Michal

Michal Stein je především textař se zaměřením na žánry šansonu, popu, rocku i dětské písně. Je držitelem Platinové desky (2009) za texty a dramaturgii alba Boooong! (GZ Digital Media 2004). Je autorem textu vítězné písně "Formule z formely" na festivalu Dětská nota 1983 (Mladá Boleslav). Několikanásobný laureát cen (jako textař) Písniček pro Hvězdu. Napsal přes 500 písňových textů. Natočeny jsou u vydavatelství Supraphon, Panton, Tommu Records, Popron, GZ Digital Media, Areca Multimedia, Comodo, Reflex Records a dalších. Spolupracoval mezi jiným s autory: Leopoldem Korbařem, Eduardem Parmou ml., Zdeňkem Bartákem ml., Zdenkem Mertou, Václavem Vašákem, Bohuslavem Myslíkem a mnoha dalšími. Jeho písně zpívali též Jana Kratochvílová, Stanislav Hložek, Daniela Šinkorová, Petra Černocká, Karel Bláha, Jana Kociánová. Šansony textoval i hercům jako např. Luděk Sobota, Jan Přeučil a další. Byl dramaturgem, producentem a hlavním textařem alba zpívající Arabely "Jana Nagyová zpívá dětem" (Tommu records 1993). Poté, co zemřel textař Pavel Vrba, začal intenzívněji spolupracovat s Elektrobandem Pavla Zedníka, multiinstrumentalisty a skladatele stejného jména. Píše články z oblasti kultury, sportu a životního prostředí do různých novin a časopisů, rediguje knížky. Příležitostně se věnuje pořádání a kurátorování výstav a moderování vernisáží. Několik let aktivně bojuje proti zastavování pražské zeleně v Praze 9 jako člen výboru hnutí Střížkovská občanská solidarita. Zajímavost: stal se dvakrát vítězem prestižní vědomostní soutěže Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně "Play in Zlín".

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..