BURANTEATR dává šanci

Nezávislí umělci, nechcete být závislí na projektu „SÓLA!!!!“?

Po úspěšném celosezónním projektu „Otevřených rezidencí“ přichází brněnský BuranTeatr s novou platformou pro podporu nezávislých umělců a tvorby samotné.

V rámci projektu SÓLA!!!!” budou mít čtyři vybraní zájemci prostor až šest měsíců pracovat na dvacetiminutových sólových projektech, které budou završené společnou premiérou 30. května 2020.
BuranTeatr bude výsledné inscenace 12 měsíců uvádět v rámci svého repertoáru a na speciálních akcích.
Věříme, že SÓLA!!!” budou dalším krokem k podpoře nezávislé umělecké tvorby. Umělci tak získají potřebný prostor pro hledání a chybování, čas pro získaní odstupu a v neposlední řadě možnost dlouhodobé a kontinuální tvorby.

PODMÍNKY UVEDENÍ:

– dvacetiminutový sólový výstup (povolené rozmezí 15 až 25 minut)
– výsledná forma bude uvedena v malém sále (černý baletizol, formát na kukátko)

– 2x work in progress (únor, duben)

– premiéra a 6 repríz (s předpokládaným rozložením v sezóně 2020/2021)
– uváděno jako koprodukce (performer & BuranTeatr Coproduction)
– po 6 reprízách se BuranTeatr vzdává práv na uvádění a dílo přechází do vlastnictví performera (uváděno s větou „představení vzniklo v rámci projektu SÓLA!!! v BuranTeatru”)
– celková technická příprava před představením nesmí zabrat více než jednu hodinu (světla, scénografie, zvuk), čas na přestavbu mezi jednotlivými výstupy je 10 minut

CO POSKYTUJEME:

– prostor workshopového sálu a zkušebny v hodinách poskytovaných Otevřeným rezidencím (volné hodiny od 7.00 do 24.00) po dobu šesti měsíců

– workshopový sál (4,8 x 13 m, výška 3 m, baletizol)

– zkušebna (6,5 x 6,5 m, výška 2,5 m, baletizol)

– uskladnění věcí potřebných na zkoušení

– 1000,- na scénu, rekvizity a kostýmy

– po konzultaci drobná výroba scény

– osvětlovač a zvukař (k dispozici od 26. 5.)

– standardní honorář za reprízu pro herce divadla BuranTeatr


PRŮBĚH PROJEKTU:

– 1. 12. 2019 – začátek zkoušení

– ÚNOR – 1. work in progress

– ÚNOR – explikačka

– DUBEN – 2. work in progress

– DUBEN – předávačka

– do 12. 5. – dodání světelného rideru

– 26.–29.5. – generálkové zkoušky

– 26. 5. – 2 hodiny na světelnou zkoušku pro každého performera

– 27. a 28. 5. zkoušky na malém sále

– 29. 5. – 2 generálkové zkoušky

– 30. 5. – premiéra

– ČERVEN – 2 reprízy


Přihlášky,
prosíme, zasílejte na e-mailovou adresu: simona.vaskovicova@buranteatr.cz  s předmětem SÓLA.

Přihláška musí obsahovat životopis/portfolio a motivační dopis (min. 500 znaků). Přihlašování do projektu bude ukončené 15. 11. 2019.
S žádostí o jakékoliv další informace se obraťte na Simonu Vaškovičovou na
e-mailové adrese:

simona.vaskovicova@buranteatr.cz, nebo na T 773 633 933. Další informace o divadle a projektu najdete na www.buranteatr.cz nebo na www.facebook.com/buranteatr.

BuranTeatr

pro TANEČNÍ MAGAZÍN

Autor: Michal

Michal Stein je především textař se zaměřením na žánry šansonu, popu, rocku i dětské písně. Je držitelem Platinové desky (2009) za texty a dramaturgii alba Boooong! (GZ Digital Media 2004). Je autorem textu vítězné písně "Formule z formely" na festivalu Dětská nota 1983 (Mladá Boleslav). Několikanásobný laureát cen (jako textař) Písniček pro Hvězdu. Napsal přes 500 písňových textů. Natočeny jsou u vydavatelství Supraphon, Panton, Tommu Records, Popron, GZ Digital Media, Areca Multimedia, Comodo, Reflex Records a dalších. Spolupracoval mezi jiným s autory: Leopoldem Korbařem, Eduardem Parmou ml., Zdeňkem Bartákem ml., Zdenkem Mertou, Václavem Vašákem, Bohuslavem Myslíkem a mnoha dalšími. Jeho písně zpívali též Jana Kratochvílová, Stanislav Hložek, Daniela Šinkorová, Petra Černocká, Karel Bláha, Jana Kociánová. Šansony textoval i hercům jako např. Luděk Sobota, Jan Přeučil a další. Byl dramaturgem, producentem a hlavním textařem alba zpívající Arabely "Jana Nagyová zpívá dětem" (Tommu records 1993). Poté, co zemřel textař Pavel Vrba, začal intenzívněji spolupracovat s Elektrobandem Pavla Zedníka, multiinstrumentalisty a skladatele stejného jména. Píše články z oblasti kultury, sportu a životního prostředí do různých novin a časopisů, rediguje knížky. Příležitostně se věnuje pořádání a kurátorování výstav a moderování vernisáží. Několik let aktivně bojuje proti zastavování pražské zeleně v Praze 9 jako člen výboru hnutí Střížkovská občanská solidarita. Zajímavost: stal se dvakrát vítězem prestižní vědomostní soutěže Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně "Play in Zlín".

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..