“Tančící dům” mají také v Brně!!!

V moravské metropoli mají také “Tančící dům”! Není sice od světových architektů, ale je určen tanci a pohybu!

TANEČNÍ MAGAZÍN speciálně pro vás vypátral “Tančící dům” také v Brně. A to ryze náhodou, když se připravoval článek, respektive rozhovor s architektem pražského “Tančícího domu Vlado Milunicem. Tak na nás prostě a jednoduše ten jeho brněnský “bratříček” vykoukl z internetu.

V magické datum – ve středu 4. 4. 2018 – jsme brněnský “Tančící dům” navštívili. Sídlí na adrese: Špitálka 37/124, poblíž známého obchodního centra Vaňkovka, nedaleko od autobusového nádraží Zvonařka a také od nádraží vlakového. Poblíž tohoto brněnského “Tančícího domu” je také velmi známé brněnské gymnázium Křenová.

Vlastně přímo onen moravský “Tančící dům” jsme nenavštívili. Pouze jeho nádvoří a okolí. Ani místní bistro, kde čepují moravské pivo Bernard, zrovna otevřeno nebylo…

Jak nám bylo sděleno a nalezli jsme na příslušných odkazech, brněnský “Tančící dům” se věnoval a i stále věnuje různým tanečním aktivitám. Od zumby přes modernu až po break. Je zde k dispozici i squash a tělocvičny pro box i posilovny.

Brněnský “Tančící dům” se rovněž věnuje množství volnočasových aktivit pro mládež i dospělé.

Jak fotografie napovídají, není “Tančící dům” v moravské metropoli také až tak úplně architektonicky fádní. Zajímavá okna, zkosený přístavek mansardního typu na střeše i zajímavé atrium, které se však  již na fotografie nedostalo…

Nezbývá než popřát celé republice více takto aktivních domů pro tanec.

 

Text a foto: Michal Stein

TANEČNÍ MAGAZÍN

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..