Režisér tance v dokumentu na festivalu LA PELÍCULA

Dokumentární film o režiséru nezapomenutelného tanečního filmu „Carmen“ bude patřit k vrcholům filmového festivalu „LA PELÍCULA“:

Velvyslanectví Španělska v Praze, Institut Cervantes a pražské kino Světozor, Minikino v Ostravě, Bio Centrál v Hradci Králové a kino Scala v Brně pořádají již třináctý ročník filmového festivalu španělských filmů „LA PELÍCULA“. Náš TANEČNÍ MAGAZÍN zaujal hlavně dokumentární titul „Saurovi“, věnovaný režisérovi taneční „Carmen“ či „Krvavé svatby“ Carlosi Saurovi.

La Película“ probíhá od úterý 13. 2. do neděle 18. 2. v pražském kinu Světozor (Praha 1, Vodičkova 41 – výstup z metra Můstek), od úterý 20. 2. do čtvrtka 22. 2. v Minikinu Ostrava (Ostrava, Kostelní 3), od pondělí 26. 2 do středy 28. 2. v Biu Central (Hradec Králové, třída Karla IV 774) a bude završen od pátku 2. 3. do neděle 4. 3. v brněnském kinu Scala (Brno, Moravské náměstí 3). Na festivalu „La Película“ se představí na čtvrt stovky filmů nejen ze Španělska, ale také také z produkcí latinsko-amerických zemí – konkrétně Venezuely a Panamy. Mimo zmíněného dokumentu „Saurovi“; se můžete těšit na retrospektivní sekci věnovanou herečce Aně Belén. Nebo na moderní politickou komedii „Selfíčko“ anebo na fotbalový polodokument „Kouzlo míče“ právě z produkce Panamy.

Dokumentární film-portrét „Saurovi“ režiséra Viscaretta je poutavým zvěčněním legendární režisérské osobnosti. Spíše však očima jeho potomků – synů a dcer. Velký režisérský mág se nechává mladým a progresívním kolegou Félixem Viscarettem dovést i ke dveřím svých třináctých komnat. Nechá nás i do nich nahlédnout klíčovou dírkou, ale tyto komnaty až tak zcela neotevře. K vrcholům filmu patří – z tanečního hlediska – vzpomínky na spolupráci s Antonio Gadesem na nezapomenutelné baletní „Carmen“. Ostatní diváky jistě zaujme série vzpomínek na návštěvy v rodině legendárního Charlese Spencera Chaplina, jehož dcera Geraldine byla jednou ze Saurových manželek. Tento titul je na programu pražského biografu Světozor ve středu 14. února 2018 od 20.30 ve velkém sále kina.

Vstupné na festival „La Película“ bude stát v Praze, Brně a Hradci Králové 130 Kč (studenti a dúchodci 110 Kč), v Ostravě 100 Kč/ 80 Kč.

Bližší informace, explikace filmů a detailní programy festivalu naleznete na www.lapelicula.cz anebo na Facebooku  https://www.facebook.com/LaPeliculaCZ. Vyberte si některý z titulů a vyražte v Praze, Hradci Králové, Brně či Ostravě do kina za Španělskem!

Foto: LA PELÍCULA

Michal Stein

TANEČNÍ MAGAZÍN

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..