Kulatý stůl 13.2. 2017

Prostor v pedagogice tance, mezioborová diskuse

 

 

Prostor v pedagogice tance,  TANEČNÍ PEDAGOGICKÁ DÍLNA – seminář akreditovaný MŠMT ČR, KULATÝ STŮL pro veřejnost Prostorem nás provedou Sophie BILLY (FR) a Mirka ELIÁŠOVÁ (CZ) – choreografky a pedagožky, Jana BOHUTÍNSKÁ (CZ) – koučka, Bronislav STRATIL (CZ) – architekt, scénograf ● PRAHA ● HAMU● Zaměříme se na PROSTOR a CIRKULACI v něm, TĚLO V PROSTORU, tělo-prostor, členění a analýzu struktury prostoru v tanci, imaginaci a práci se žáky.

Foto: Archiv SE.S.TA

Cílem této konkrétní dílny je uvědomování si prostoru a cirkulace v něm, analýza prostoru a rozvíjení imaginace ve své každodenní práci i tvorbě. Pedagogické dílny jsou založeny na sdílení zkušeností mezi tanečními profesionály a pedagogy, osvojování si nástrojů umožňujících adaptaci jejich učení na konkrétních skupinách dětí a žáků. Tento rok jsme pozvali vedle dvou zkušených choreografek a pedagožek také architekta a scénografa, koučku a publicistku, aby s námi sdíleli své zkušenosti, hledali přesahy a inspirovali nás pro práci s dětmi i dospělými.

SOPHIE BILLY-  Kromě kariéry tanečnice v Londýnském Baletním Festivalu a Royal Baletu ve Wallonii účinkovala také v dalších skupinách klasického a současného tance. V současné době působí jako pedagožka pedagogů v Národním tanečním centru v Paříži (Centre National de la Danse) a ve spolupráci s Jeanem Christophem Paré a Wilfride Piolletovou rozvíjí metodu analýzy tanečního pohybu aplikovanou přímo na techniku tance . Je také diplomovanou historičkou umění a pedagožkou Labanova zápisu. Založila skupinu De Sidéra. Věnuje se výuce a formování učitelů hudby pro tanečníky a taneční přípravku. Je držitelkou diplomu CA, nejvyššího pedagogického dipl omu ve Francii. Založila také první pedagogické sdružení specializující se na výuku malých dětí a vyučuje rovněž na tanečních konzervatořích. Již několik let poskytuje prostřednictvím SE.S.TA své znalosti českým pedagogům v rámci pedagogických seminářů, které vede společně s Ankou Sedláčkovou.

MIRKA ELIÁŠOVÁ – tanečnice, pedagožka, choreografka – je absolventka v oboru choreografie na Taneční katedře HAMU v Praze. V následujících letech se věnovala využití improvizace v současném tanci a v roce 2007 obhájila disertační práci v oboru choreografie a teorie choreografie. V současné době působí jako pedagog na Taneční katedře HAMU v Praze a část svých sil věnuje práci s dětmi na ZUŠ v Praze 8. Od roku 1997 vytvořila více než dvacet původních choreografií, na kterých spolupracovala s Jiřím Jaklem a dalšími současnými skladateli, spolupracovala na operních představeních ND v Praze a divadle v Ústí nad Labem, podílela se na vzniku čtyř tanečních filmů, získala oceněn&i acute; Prix de Intellect 2000 a cenu za taneční film na studentském festivalu v Písku.

srdečně Vás zveme na odbornou mezioborovou diskusi u kulatého stolu na téma Prostor a cirkulace v něm aneb PROSTOR V PEDAGOGICE TANCE.

Kulatý stůl se uskuteční v pondělí 13/2/2017, v čase od 18:00 – 19:30h, v kavárně Studia ALTA.
Současně bychom rádi pozvali i na naši kreativní pedagogickou dílnu – Prostor a cirkulace v něm (seminář akreditovaný MŠMT ČR), který Kulatému stolu předchází, a na který se stále můžete přihlásit.

PROSTOR A CIRKULACE V NĚM ● TANEČNÍ A PEDAGOGICKÁ DÍLNA
Prostor v pedagogice tance​
SE.S.TA – Centrum choreografického rozvoje

10.- 13. 2. 2017 ● PRAHA ● HAMU

Inspiruješ se PROSTORem v pedagogice tance? Jsi pedagog nebo student tance, tanečník?

Jak podpořit studentovu imaginaci?
Záměrem této konkrétní dílny je uvědomování si prostoru a cirkulace médií v něm, analýza prostoru a rozvíjení imaginace ve své každodenní práci i tvorbě. Pedagogické dílny jsou založeny na sdílení zkušeností mezi tanečními profesionály a pedagogy, osvojování si nástrojů umožňujících adaptaci jejich učení na konkrétních skupinách dětí a žáků.

Tento rok jsme pozvali vedle dvou zkušených choreografek a pedagožek také architektku, koučku a publicistku aby s námi sdílely své zkušenosti, hledaly přesahy a inspirovaly nás pro práci s dětmi i dospělými. Prostorem nás provedou: Sophie BILLY (FR) a Mirka ELIÁŠOVÁ (CZ) – choreografky a pedagožky, Jana BOHUTÍNSKÁ (CZ) – koučka, Dorota KLUSKA (PL) -& nbsp;architektka

 

Kateřina Uhrová

Seminář je akreditovaný MŠMT ČR
Přihlášky zasílejte do 18.1. 2016 na email: rezervace@se-s-ta.czmkafkova@se-s-ta.cz
Více v příloze a na www.se-s-ta.cz

Konání pedagogického semináře podpořili: MK ČR, hl. město Praha

 

Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..