Cirkusové legendy na bájném Vyšehradě

Počátkem letošního srpna jste na pražském Vyšehradě, konkrétně v jeho katakombách Gorlice, mohli potkat Libuši, Horymíra, praotce Čecha anebo asistovat nemilosrdné dívčí válce – to vše v podání mladých herců a pedagogů sdružení pro divadlo, cirkus a volný čas Cirqueon…

První srpnový týden, konkrétně v úterý 2. a ve středu 3. srpna proběhly v působivých prostorách katakomb Gorlice, na památném pražském Vyšehradě dvě premiéry v podání žáků a pedagogů pražského Cirqueonu. Jednalo se konkrétně o titul „Cirkusové legendy“, pod režijní taktovkou Filipa Jeviče, jemuž asistovaly lektorky Cirqueonu Kateřina Klusáková a Pavla Rožníčková a také lektor Adam Jarchovský. Obě představení byly kompletně vyprodané.

V podání mladých herců a lektorů zde ožily bájné postavy z lidových i Jiráskových pověstí: Bivoj, Praotec Čech i Libuše nebo Horymír se svým bájemi opředeným ořem Šemíkem. Ti všichni i mnozí další se stávali bytostmi z masa a kostí. S chybami i klady. Prostě, došlo zde k jejich polidštění a zcivilnění. Nezapomínalo se i na „pověstné“ události. Jako kupříkladu – dívčí válku.

Samozřejmě, nechyběl smysl pro nadhled a humor, který je ostatně Cirqueonu vlastní. A to vše za pomoci cirkusových výrazových prostředků – akrobacie, žonglování, balančních technik a samozřejmě i všudypřítomného tance.

BruncvikVYSEHRAD

Cirkusové legendy“ vznikly jako intreraktivní představení s prohlídkou ne tak obvyklých prostor vyšehradského podzemí a jsou společným projektem Národní kulturní památky Vyšehrad a spolupořádajícího Cirqueonu – Centra pro nový cirkus, které jinak „funguje“ kousek pod Vyšehradem, v pražských Nuslích.

Věřme, že se reprízy v podání Cirqueonu dočkáme i v jinou než prázdninovou a dovolenkovou dobu.

VYSEHRADE

Michal Stein

Taneční magazín

Foto: Archiv Cirqueonu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..