Letní úroda ve víru tance

Je doba dovolených, školních prázdnin, koupání, lenošení, ale také zdravého pohybu. A proto vám, alespoň stručně představíme některé festivaly letošního léta. A pro ty, pro něž je pohyb na parketu či v hledišti takového festivalu pořád ještě málo, tak avízujeme alespoň několik zajímavých letních tanečních kursů a workshopů v Praze, jinde po Čechách i na Moravě…

Letní prázdninová a dovolenková doba přímo svádí k aktivnímu pohybu a tanci. Anebo alespoň k pasívní účasti na některém z tanečních festivalů. Rovněž řada tanečních škol pořádá letní kursy a workshopy. Pojďme si některé z nich – se zřetelem na street dance (ale nejen na něj) – představit.

 

FESTIVALY VŠUDE

Počátkem července, konkrétně od 8. 7. se skalní příznivci Street Dance nemohli nevypravit na Street Dance Kamp v Jedovnici, poblíž Brna. Zastihli tu nejen naši špičku tohoto tanečního oboru, ale také hvězdy „streeetu“ z USA, Japonska či Francie.

Východní Čechy, tedy přesněji Svojšice u Pardubic (dříve spíše proslulé country-festivaly „Svojšický slunovrat“) hostily 10. a 11. července open-air festival „Hip Hop Jam“. Zahájil několikahodinovou improvizací street jam.

Hlavní město Praha patřilo od 23. do 26. července mezinárodnímu festivalu tance „Let´s Dance“. Jeho asi největším lákadlem byl tanečník slovutného londýnského studia Pineapple James Painting.

Ani sever Čech nezůstal nikterak pozadu. Liberec a jeho již dávno zavedené zabavní a sportovní centrum Babylon uspořádalo „Babylon Rooftop festival“. Přitáhl i taková jména jako PSH, Supercro anebo Orikoule. Pro nejlepší tanečníky a tanečnice zde byla připravena odměna ve výši 10 000 Kč.

Veškeré spektrum hip-hopové kultury v plné šíři ukázal naopak festival „Battle Kings“ v Rýmařově přesně na přelomu prázdnin – 1. srpna. Hned na několika jevištích a pódiích se zde prezentovali Vladimír 518, Hugo Toxxx anebo Moja Reči. S obzvláštním zájmem se zde setkal také graffiti jam.

STREETdance

ANEBO KURSY ČI WORKSHOPY?

Pokud jste se nerozhodli pro výše zmíněné festivaly a nechcete se pohybovat pouze v hledišti, můžete se naopak přihlásit do letních seminářů, kursů či workshopů.

Asi nejvíce je jich v hlavním městě. Studio „Dance Station“ v Praze 4, Hájích anebo „Dance Perfect“ přímo v centru, v Praze 1 na Národní třídě přichystali celou škálu kursů od moderny přes street dance až po latinu. Premiérově přichystalo letní výuku i nové studio „Dance House“ známé choreografky Leony Quaši Kvasnicové.

Taneční škola „Centrum tance“ se naopak zameřila na mimopražská místa. A své letní kursy zahájila v Brně, Plzni a Jablonci nad Nisou.

Pozadu nezůstali ani manželé Coufalovi z Olomouce, kteří si na letošní léto přichystali přepestrou nabídku kursů.

Jana Norková z Otrokovic pořádá letní taneční kursy, se zaměřením převážně na orientální tanec ve Zlíně. V červenci uspořádala i výjezdové taneční školení v Itálii!

To je pouze malá nabídka z letošního letního tanečního menu. I tak stojí za to. Chcete, aby byla ještě pestřejší? Napište nám o svých chystaných akcích.

Stret-Dance

Michal Stein

Taneční magazín

Foto: Studio Street Dance

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..