René Magritte ožívá v La Fabrice

Během představení Still Life se stanete součástí světa vytvořeného pro někoho, kdo se potřebuje načas ukrýt před svým osudem. Světa, ve kterém je realita už jen stínem mysli. Hravost dítěte se zde mísí se šílenstvím dospělého a šílenství se stává snem.

 

 

 

 

V pátek 13. 5. proběhne premiéra autorského představení Ondřeje Holby s názvem Still life. Je inspirované tvorbou surrealistického malíře Reného Magritta. Vizuální mimická inscenace pod režijním vedením Heli Väätäinen z Finska propojuje surrealismus, komedii, několik vajec a vnitřní svět jednoho člověka.

Na Still life pracuji už tři roky. Jsem fascinován nejen tvorbou a myšlením Reného Magritta, ale také minimalistickým herectvím v kombinaci s napětím a silnou atmosférou na jevišti. Téma představení je pro mě navíc velmi osobní. Odkrývám v něm své zkušenosti z opakovaných pobytů v nemocnici.“ říká o představení Ondřej Holba.

Stanete se součástí světa vytvořeného pro někoho, kdo se potřebuje načas ukrýt před svým osudem. Světa, ve kterém je realita už jen stínem mysli. Hravost dítěte se zde mísí se šílenstvím dospělého a šílenství se stává snem. Tak trochu surrealistické představení o křehké skořápce naší duše, vnitřním dítěti a popírání reality.

„Jestliže je sen výkladem bdělého stavu, tak i bdělý stav je výkladem snu.“ — René Magritte

Ondřej Holba tímto představením absolvuje katedru pantomimy na HAMU, má za sebou různé role v nezávislých projektech, jakož i sólové inscenace. Ke spolupráci si přizval Heli Väätäinen, finskou režisérku, performerku a klaunku, která kromě své nejnovější sólové inscenaceTwist & Shout, má na kontě několik režijních počinů. Působila v souborech jako jsou Theatre Metamorphosis (Helsinki), Monoteatteri (Helsinki) nebo Krepsko (Praha).

Still_life_2a

Námět a hraje: Ondřej Holba

Režie: Heli Väätäinen

Voice-over: Jáchym Vacík

Supervize: Eliška Brtnická

Light-design: Karel Šimek

Hudba: Matouš Hekela

Produkce: Jakub Urban

 

Premiéra: 13.5.2016, La Fabrika, Praha

 

Vstupné: 250Kč / 150 Kč na pokladně La Fabriky

Still_life_1a

Foto: Benn Murhaaya

Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..