Radim Vizváry Sóluje

Klasická pantomima, fyzické divadlo, tanec butó nebo klaunérie, to jsou všechno možnosti mimického divadla, které diváci v Celetné spatří, nenechte si ujít

 

 

 

Radim Vizváry, jeden z nejvýznamnějších představitelů současného mimického umění, uvede 17. 4. v Divadle v Celetné premiéru představení SÓLO. Tento večer bude průřezem jeho dosavadní tvorbou a proběhne, jak jinak, v duchu pantomimy. Jen za pomocí svého těla předá divákům řadu příběhů, na které slova zkrátka nestačí.

Během své zatím dvacetileté kariéry vytvořil Vizváry jako autor, interpret nebo režisér řadu celovečerních inscenací. SÓLO však představí především kratší výstupy, a ty budou symbolizovat jednotlivé etapy mimovy tvorby. Klasická pantomima, fyzické divadlo, tanec butó nebo klaunérie, to jsou všechno možnosti mimického divadla, které diváci v Celetné spatří. „Co se týče umělecké praxe, je jedním z nejlepších interpretů oboru, jejž je schopen obsáhnout v širokém stylovém rozpětí,“ shrnuje teoretička a historička pantomim y Ladislava Petišková.

Komponovaný večer zahrne tradiční i současné podoby pantomimy, a to s poetickou i komickou tématikou. I divák, který není obeznámen s taji tohoto umění, si tak přijde na své a uvidí obor v jeho plné šíři. Vizváry každopádně dodává, že„současná pantomima už nestaví jen na technické virtuozitě a klíčový je herecký prožitek.

Protagonista večera je kromě svého působení jako interpret známý např. choreografiemi v pražském Národním divadle nebo jako umělecký šéf mezinárodního festivalu pantomimy MIME FEST. Na svém kontě má několik desítek autorských představení a svým působením navazuje na dlouhou tradici české pantomimy, která se skrze tvorbu Ladislava Fialky, Borise Hybnera nebo Ctibora Turby rovnala se světovými špičkami oboru. SÓLO teď umožní nahlédnout vývoj, jaký mimické umění ušlo v  ;posledních dvou desetiletích a bude pro diváky stejně nostalgií jako šokem. Přijďte se už 17. 4. inspirovat pantomimou v Celetné.

Radim Vizváry - Zrození křiku

 

PREMIÉRA

17.4. 2016 19:30

Divadlo v Celetné, Celetná 17, Praha 1

Koncept, režie a hraje: Radim Vizváry

Produkce: Jakub Urban

Radim Vizváry - Zrození křiku

Foto: archiv Divadlo v Celetné

Taneční  magazín

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..