Proč nás ženy nutí tančit?

Slavný muzikant i spisovatel a někdejší spolupracovník tanečního mága Towena Václav Vašák uvažuje vážně i nevážně na téma proč ženy rády i nerady tančí….

Ženy tančí z jediného důvodu – aby vybily přebytečnou energii. Ženy mají spoustu přebytečné energie. Jakmile uslyší „tuc tuc“ začnou se samovolně kroutit v bocích a poklesávat v kolenou. Této činnosti říkají tanec.

Zajímavé je, že je jim fuk, jestli jim k tomu hraje hezká, nebo úplně blbá hudba. Důležité je pouze „tuc tuc“. Abych ovšem nebyl nespravedlivý, vyznavači „tuc tuc“ nejsou jen ženy, ale i puberťáci. Mladí mají spoustu přebytečné energie.

Zralejší muži to nechápou. Většině z nich přijde natřásání, při němž se k sobě tanečníci za celý večer nepřiblíží a neprohodí spolu ani slovo (což vzhledem k intenzitě hudby stejně není možné) za scestné.

Jediné, čemu se zralí muži věnují se skutečným potěšením, je ploužák. Znám jedince, kteří se dokážou ploužit i na kvapík. Ploužák slouží oběma pohlavím v zásadě k tomu, aby se vzájemně ujistily, že jsou stále ještě funkční, což v důsledku vede k výdeji energie. Jiný význam než výdej energie tanec nemá.

Tanci_IprvniDama

Tančí i První muž s První dámou (Foto. Archiv FOTOSTAR)

Výjimkou je pouze případ, když se na něj jdeme podívat do divadla. Tehdy energii nevydáváme, naopak čerpáme. Většina mužů totiž na tanečním představení usne a spánek – jak známo – organismus posiluje.

Moje bývalá žena si udělala na tancování vysokou školu. Když bylo naší Bětušce pět, koupila jí piškoty, balerínku a na hlavě jí upletla z vlasů něco jako drdol. Vypadala, chudinka, jako ruská školačka. Pak ji odvedla do přípravky baletu Národního divadla, kde byly v podstatě samé ruské školačky. Po sedmi letech, během nichž si dcera zatančila i na prknech „Zlaté kapličky“, mi nadšeně oznámila „Tatínku, když se dostanu na gymnázium, do baletu už nemusím.“

Dnes je Bětušce šestnáct, chodí do kvinty a tančí hip hop. Přihlásila se na něj sama. Potřebuje si vybít energii. Ženy jsou nevyzpytatelná stvoření 🙂

VAŠEK VAŠÁK

Z knihy „Lelky z kabelky“ nakladatelství EMINENT

VASAKsGottem

 Fialový Vašek Vašák (vlevo) s Karlem Gottem (archiv Vaška Vašáka)

Vašek Vašák – uznávaný hudební skladatel, aranžér a multiinstrumentalista. Skládal pro Hanu Zagorovou, Jiřího Korna, Věru Špinarovou a řadu předních interpretů. Složil hudbu k několika zahraničním filmům. Mezi jiným je skladatelem dětského tanečního hitu z osmdesátých let „Formule z formely“. Zpíval a hrál v pořadech s Karlem Šípem, Jaroslavem Uhlířem, F. R. Čechem či dnešním tanečním expertem Pavlem Towenem Vese lým, ale i Milanem Knížákem! Byl čtyřiadvacet let kapelníkem Knížákovy skupiny Aktuál. Působí rovněž jako novinář a publicista a je autorem sedmi knih. Tanečnímu magazínu poskytl exluzívně tento fejeton z knížky nakladatelství Eminent.

Michal Stein

Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..