Emilie

Drama dívky, která se chce vymanit ze zaběhnutých kolejí (propojení pantomimy, tance a tělesného výrazu)

 

 

 

Emilie slibuje vymanění z rutiny

 

Již 14. a 15. prosince uvedou absolventi Katedry pantomimy premiéry představení Emilie v divadle DISK. Emilie je fyzické divadlo – experiment, zkoumající možnosti propojení pantomimy, tance a tělesného výrazu na tématu neuskutečněného snu o šťastné rodině.

 

Autoři si vzali inspiraci v povídce mladé autorky Hany Drápelové. „Naše předloha řeší mladou dívku z bohaté rodiny, která se vzpírá nalinkovanému osudu a chce se osvobodit skrz umění,“ říká Alexej Byček, jeden z tvůrců představení. „Téma se zároveň dotýká klasických rodinných dramat z předchozích staletí, ale je aktuální i dnes, a to nejen pro mladé lidi, ale pro všechny, kteří se chtějí vymanit ze zaběhnutých kolejí. Z práce a života, které už nic nepřinášejí. Snadné to ale není, a zejména těžké to je v rodině, jakou má ´Emilka& acute;. Ta rodina odráží ozubená kola společnosti – uvadající šedý svět, na který si západní společnost zvykla.“

Za inscenací stojí profesionálové pohybového divadla, vzešlí z Katedry pantomimy pražské AMU. Založili již několik vlastních skupin, prosazujících moderní pantomimu se jmény jako Mime Fatale či Mime Prague. V projektu Emilie se jednotliví umělci z těchto souborů sešli, aby vyzkoušeli nové přístupy a obohatili svůj rejstřík i tradiční téma – krizi rodiny. „Zdánlivě klasické jevištní téma je ve skutečnosti velmi aktuální a skýtá mnoho zajímavých rovin pro ztvárnění právě ve vizuálním divadle,“ dodává Michaela Hradecká, herečka a dramaturgyně projektu.

Mladá generace mimů nám tedy slibuje nevšední vizuální zážitek s Emilií právě 14. a 15. prosince. Přijďte se na DAMU podívat, možná se sami uvolníte z denní rutiny.

Představení vzniklo za podpory Hlavního města Prahy, Nadace Život Umělce, Mime Club o.s. a DAMU v Praze.

 

EMILIE – PREMIÉRY

DISK – Studio Řetízek

Karlova 26, Praha 1

14.12. od 19:00 a 21:00

15.12. od 20:00

Vstupné 40,- Kč

 

Hrají: Michaela Hradecká, Tereza Těšínská, Kateřina Votočková, Alexej Byček, Radek Pokorný, Vojtěch Svoboda a Jakub Urban

Námět: Hana Drápelová

Dramaturgie: Michaela Hradecká

Režijní spolupráce: Linda Fikar Stránská

Scénografie: Anna Forstová

Hudba: Matouš Hejl

 

01

Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..