Je léto, tak tancujme!

Proč je tanec tak důležitý?

 

 

 

 

Tanec nikdy nesehrával důležitější roli v kultuře než je tomu v současné době.

Připomeňme jména jako Elvis, John Travolta, Michael Jackson, Madonna, Beyonce, Britney Spears, Shakira,  Psy.

Breakdance v Bronxu, šířící se jak lavina po celém světě. Proč?

a

Jedním z hlavních faktorů, které se stále používají k hodnocení populární hudby, je schopnost přimět posluchače, aby vstal ze židle a  trhal svým tělem v rytmu hudby. Měla by hudba samotná u výše zmíněných interpretů opravdu takový efekt a vliv v kultuře, kdyby oni sami na jevišti netančili?

b

Taneční hudba se vlastně stala odtržená od skutečného tance. Planoucí laserová show sice nutí diváka tiše žasnout, ale vyzvou ho snad k tanci? Ostatně většina účastníků různých párty si většinou jen trapně podupává nohou, možná pohvizduje, či odříkává slova.

Proveďme si krátký test: “Kdy jste naposledy tančili?”

Ne  zrovna bujaře poskakovali na svatbě své tety, nebo se váleli přiopilí na podlaze diskotéky, či  techno  párty. Ale opravdu tančili?

A co třeba zrovna Gangam Style? Tančíte při sledování internetu?

d

Podle průzkumů lidé netančí dost. Akce, kde se hraje taneční hudba, obvykle nepřekypují lidmi. Je ale pravdou, že tanec potřebujeme, tanec, který  vyjadřuje radost ze života, z pohybu. A vůbec nezáleží na tom, jestli umíte tančit či ne. Pro člověka je nesmírně důležité nechat ze sebe proudit všechny emoce a pohybovat se. Vždyť  africké národy by snad vůbec nemohly přežít  ani jediný den bez tance.

Věděli jste, že africký tanec  je inspirací pro mnohé tvůrce světových hitů?  Choreograf zpěvačky Beyonce dostal nápad, když viděl mosambické tanečnice. Okamžitě odletěl do Ameriky naučit Beyonce jejich pohyby. Mimochodem, pro poslední turné Beyonce najala 16 choreografů, kteří se podíleli na tanečních kreacích. Při tanci se musí vymyslet kroky, které mohou běžní diváci snadno napodobit. Příjemný pohyb nebo krok může udělat skladbu hitem.

 

c

Taneční magazín

Jeden komentář u “Je léto, tak tancujme!”

  1. Kdy jsem naposledy tančila? Minulý víkend jsem protancovala celou noc, tanec miluji, tak jsem přemýšlela že začnu tancovat jako gogo tanečnice, nemáte s tím nějaká zkušenosti?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..