Tvorba léčí choreografa Travise Payneho ze smutku

Travis Payne ovlivnil pop kulturu nejvíce

 

 

 

 

Travis Payne je dvakrát nominovaný na cenu Emmy jako choreograf, ředitel a producent. Jeho choreografie, zatančené  některými z největších umělců  šoubyznysu  nejvíce ovlivnily vizuální a taneční  pohyby v současné pop kultuře.

Payne spoluchoreografoval a tančil s Michaelem  Jacksonem a jeho mladší  sestrou Janet. Pracoval s Michaelem Jacksonem více než patnáct let, od začátku devadesátých let až po rok  2009, kdy pop star zemřela.

Payne  řekl,  že pracoval s Jacksonem téměř denně při jeho posledním turné „This is it“, právě  v době Jacksonově smrti. Jeho smrt v padesáti letech je šok, říká  Payne, ale práce na turné „The Immortal World Tour“ a také to, že sdílí svět Michaela Jacksona s mladší generací mu dělá dobře a pomáhá v léčivém procesu.

Před tím, než Payne  tančí se svými  studenty, hovoří s nimi o své kariéře a odpovídá na   otázky o své práci  s Jacksonem a dalšími umělci. Dívky se chichotají a vydechnou univerzální ÓÓÓ,  když Payne  zmíní Usher. Payne také říká, že pracoval s hvězdami jako Lady Gaga, Britney Spears a TLC.

Payne radí  svým studentům, aby byli jako umělci mnohostranní co nejvíce můžou.

„Pokud máte rádi hip hop, znamená to přesně, že byste se měli učit balet, pokud jste tanečník, naučte se zpívat a pokud jste zpěvák, naučte se pohybovat.“

Payne říká, že stále hledá mladé talenty, ale nejvíce chce, aby se studenti bavili.

Jackson užíval umění jako únik  a způsob, jak plachý umělec  komunikoval se světem.

Jeho tanec a hudba byl jeho hlas. Jeviště bylo pro něj bezpečné místo.

Payne je  jedním z 10 choreografů, kteří pracují na Michaelově show „The Immortal World Tour“, které vzdává hold slavnému umělci a toto show diváci uvidí v srpnu v New Orleans.

Travis se svými studenty

Show „The Immortal World Tour“ Michaela Jacksona  odstartovalo vloni v Kanadě, letos  pokračovalo v Las Vegas,  v říjnu zamíří  do  Evropy. Stálá show v Las Vegas začne v roce  2013 v hotelu Mandalay Bay  a bude také zahrnovat výstavu Jacksonových memorabilií.

 

 

 

Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..