Příběhy Afriky s tancem, workshopy, korálky

Víkendový tip z festivalu Tanec Praha

Víkendový tip pro celou rodinu z festivalu TANEC PRAHA: Příběhy Afriky s tancem, workshopy, korálky, barvami, keramikou, batikou, přednáškami a africkými bubny

Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla TANEC PRAHA 2024 vedle událostmi nabitého hlavního programu, který až do 27. června běží na několika pražských scénách, zve také na neméně atraktivní doprovodné akce.  Víkend 15. a 16. června bude v prostorech Krenovky a na Žižkov Highline za Krenovkou patřit Příběhům Afriky.

Právě z Afriky totiž pocházejí Mai Juli a Amala Dianor, kteří svá sóla představí v sobotu 15. 6. večer v divadle PONEC. Ovšem víkendový program pro celou rodinu v Krenovce a na Žižkov Highline začne už dopoledne – v sobotu od 10 hodin pohybovým workshopem pro děti Tanec hrou. Až do 18 hodin může každý rozvinout kreativního ducha při Korálkování s Barborou Šmídovou. Od 14 hodin se při workshopu s Tomášem Kerlem rozezvučí africké bubny a ve workshopu Ateliéru ŠUM se bude batikovatNa kole přes Afriku se pojede při přednášce Tadeáše Šímy a afro hudební rytmy v podání skupiny Barati Trio krásně naladí na večerní představení v divadle PONEC.

V neděli 16. 6. Příběhy Afriky pokračují od 10 hodin barveným malováním Afriky s výtvarníkem a hudebníkem Janem Hladíkem. Umělci ze spolku Trať 42 otevřou výtvarnou dílnu s tvorbou keramiky od 13.30 pro děti a od 16 hodin pro dospělé. Závěrečný blok budou tvořit poutavé přednášky – Matěj Balga povypráví o své neuvěřitelné cestě kolem světa, která zahrnovala i epickou čtyřměsíční výpravu na nafukovacím kajaku po Amazonii.  Monika Brenišínová přiblíží fenomén christianizace původních obyvatel Latinské Ameriky.

Více informací a online prodej vstupenek na Příběhy Afriky – https://tanecpraha.cz/cs/pribehy-afriky

Děkujeme všem partnerům a podporovatelům festivalu TANEC PRAHA:

Ministerstvo kultury ČR, Hlavní město Praha, Kreativní Evropa

Hlavní mediální partner: Česká televize

Simona Andělová

pro Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..