Dárkový poukaz na festival TANEC PRAHA 2024

Zabalte letošní vánoční dárek do mimořádného uměleckého zážitku!

Dárkový poukaz otevírá cestu do světa současného tance a pohybového divadla, kde se v novém roce bude dít mnoho zajímavého. Mezinárodní festival TANEC PRAHA chystá na červen 2024 výjimečně pestrý program, tentokrát s exkurzí napříč tanečními kulturami několika kontinentů, a obdarovaný si tak bude moci vybrat podle vlastního vkusu a preferencí. 36. ročník zahájí 2. června na Nové scéně Národního divadla renomovaná brazilská choreografka Lia Rodriguez. Její Encantado je plné barev, exprese, překvapivých momentů a živelnosti. Doslova smršť diverzity, naprosté jinakosti a nepředvídatelných situací nachystala k vyvrcholení festivalu Erika Zueneli (IT/BE) v díle Landfall 27. června.

Událostmi nabitý bude celý TANEC PRAHA 2024. Marco da Silva Ferreira (PT) uvede strhující dílo CARCAÇA se svými tanečníky indoor, stejně jako neobvyklý duet postavený pro performery z Francie Fantasie Minor outdoor, v nedivadelních prostorách. Další festivalový host, Amala Dianor (FR), má fenomenální cit pro každý detail pohybu těla v prostoru a své slavné sólo Man Rec z roku 2014 přetavil se vší vstřícností pro zcela jiné tělesné dispozice ženy tanečnice v sólo Wo-Man.

Na programu budou také celkem tři kratší performance z platformy Aerowaves   od tvůrců z Islandu, Řecka a Irska. Přinesou nejen experimenty, ale i silná témata, která zůstávají ve společnosti tabu.

Chybět samozřejmě nebudou tuzemští tvůrci. Hned první týden symbolicky rozjede český soubor POCKETART, dvakrát úspěšný v Aerowaves a nyní v evropské síti festivalů tance Big Pulse Dance Alliance. Fairy Tales v choreografii Johany Pockové a Sabiny Bočkové vznikají v koprodukci festivalů TANEC PRAHA, Sísmograf (ES)   a Julidans (NL). Také další české premiéry v koprodukci festivalu TANEC PRAHA mají mezinárodní přesah. Spitfire Company se vydala do Afriky hledat talent pro originální koncept Petra Boháče Vivat Messi.

Outdoor projekty propojí tanečníky z České republiky, Ukrajiny a Brazílie – Yana Reutova (UA/CZ) a Clara da Costa (BR/PT) chystají duet pro nedivadelní prostory, kam se bude hodit i projekt „3 na 3“ Flávie Tápias (BR) se třemi performery z České republiky a třemi Brazilci. Třetím rokem ale opět jinak se festival zaměří na současnou ukrajinskou scénu. Znovu dojde ke spolupráci s Landscape festivalem a roztančí se Žižkov Highline – konkrétně val nad Krenovkou. Právě tam vznikne festivalové centrum s nabídkou nejrůznějších ochutnávek pro dospělé i děti.

Děti budou zvány také do divadelních sálů. Deset let po fascinujícím zážitku z inscenace DESH Akrama Khana ve Státní opeře festival přinese mladému publiku adaptovanou verzi pro děti i jejich rodiče Chotto Desh. Tvorba pro ty nejmenší může mít i jiné nuance, jak ukáže norské představení či spíše roztančený rockový koncert Rock Me Baby, který sice vznikl pro batolata, ale vtáhne beze zbytku i jejich starší sourozence a rodiče.

 

Dárkový poukaz v hodnotě 250, 500, 1 000, 1 200 nebo 2 400 Kč zakoupíte online ZDE nebo v pokladně divadla PONEC. Pořídit jej můžete v některém z pěti atraktivních vizuálů.

Simona Andělová

pro Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..