15. ročník festivalu pouličního divadla

Unikátní setkání a dialogy pod širým nebem

12. – 18.7. 2022

Festival pouličního divadla Za dveřmi právě začíná!

Je před námi 15. ročník festivalu pouličního divadla Za dveřmi, který se koná od 12. do 18.července.  Kulisami letošního ročníku budou dynamická Holešovická tržnice a impozantní Malostranské náměstí. Opět vás chceme zlákat na to nejlepší z české a zahraniční tvorby, ale také na unikátní příležitost pro setkání a dialog, kterou divadlo pod širým nebem přirozeně vytváří.

Už 15 let soustavně sledujeme vývoj pouličního divadla. Vidíme, kam směřuje, že je to progresivní kulturní odvětví, jehož žánry se propojují, inspirují a vytváří další formy.

Diváci mohou tento vývoj sledovat s námi a to je důležité – Přímé zapojení diváka.

Zásadní je i dobrovolné vstupné, každý bez rozdílu má možnost přijít a spoluvytvářet atmosféru festivalu. Publikum roste spolu s námi, stává se erudovanější, získává rozhled.

V 21. století, kdy stále častěji slyšíme výrazy jako inkluze, spojování, hledání společných témat a kořenů, se ukazuje, že nejvolnější forma divadla toto dělá zcela běžně a přirozeně už dávno.

Svou činností se snažíme navázat na tradici světových pouličních festivalů.

Pečlivě vybíráme představení, o kterých jsme přesvědčeni, že osloví širokou i odbornou veřejnost.

Stejnou pozornost věnujeme i doprovodnému a hudebnímu programu.

Záleží nám i na tom, aby se diváci během festivalu cítili příjemně a co možná nejpohodlněji.

Proto jsme letos opět připravili různá vylepšení, dekorace a nedílnou součástí festivalu je také divadelní bar ve velkém, vzdušném stanu.

Při zkoumání letošního programu, jsme si uvědomili, kolik souborů se věnuje netradiční práci s objektem, ať už je to obří Zeměkoule, masivní stavba bez použití spojovacího materiálu či samotné lidské tělo.  České i zahraniční soubory nás přesvědčí o tom, že žonglování už dávno není jen dovednostní disciplínou, ale může být i prostředkem k vyprávění příběhů. Uvidíme umělecké soubory, které posouvají žánr párové i vzdušné akrobacie. Na programu jsou také interaktivní představení, o jejichž průběhu rozhodují diváci. Na Za dveřmi nebudou chybět loutky. V rámci Rodinného dne uvidíme loutkové pohádky i rej obřích ryb.

Po divadle zpravidla následuje živá hudba a koncerty, při nichž se všichni přítomní mohou náležitě uvolnit a zatančit si.

Těšíme se na bezstarostnou příchuť léta i na napětí při sledování předpovědi počasí. Pouliční divadlo je dobrodružství a všechny srdečně zveme na jedinečné zážitky, které přináší.

Pořádají ArtProm ve spolupráci s ART Prometheus za finanční podpory hl.m. Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury ČR, Česko – německého fondu budoucnosti, Městské části Praha 1, Městské části Praha 7 a Acción Cultural Española.

Linda Lomozová

pro Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..