Mezisvěty

Premiéra představení 3. ročníku Konzervatoře Duncan Centre

Ve středu 15. února od 19 hodin proběhne v divadle Duncan Centre, Branická 41premiéra představení 3. ročníku Konzervatoře Duncan Centre s názvem Mezisvěty. Repríza se odehraje 16. 2. ve stejný čas, na stejném místě. Představení je vyústěním práce choreografky a tanečnice Kateřiny Stupecké, hudebního skladatele a interpreta Václava Chalupského a studentů třetího ročníku.

Konzervatoř Duncan Centre připravuje žáky na profesionální kariéru. Studenti se mohou stát tanečními interprety, choreografy či tanečními pedagogy. Zaměřuje se na současný tanec a jako jediná taneční konzervatoř v České republice ho nabízí jako šestiletý vzdělávací obor.

Kateřina Stupecká absolvovala v roce 2007 taneční konzervatoř Duncan Centre. Během studia se zúčastnila studijního pobytu na Fontys Dance Academy v Nizozemí, kde působila také jako pedagog duncan metody. Vystudovala HAMU Praha, obor choreografie tance a pedagogika tance. Absolvovala taneční stáž ve skupině Déja Donné (Simone Sandroni, Lenka Flory) v Itálii a ve Francii pod vedením Jeana Gaudina. Vytvořila několik vlastních choreografií, jež prezentovala v ČR a v zahraničí (Like Glass, Da Capo, Prolog, Sunyata, Kašpar/též jako taneční film FAMU – supervizor David Hinton, Teorie Chaosu/též jako taneční film FAMU, Obsese), z nichž  Da Capo získalo Cenu Jarmily Jeřábkové na Festivalu Nové Evropy a za choreografii Da Capo získala Kateřina Cenu Sazky za objev v tanci. Choreografie Sunyata získala nominaci na nejlepší taneční inscenaci roku. V současné době se nadále věnuje vlastní tvorbě, spolupracuje s řadou umělců v mezioborové umělecké tvorbě. Vyučuje na taneční konzervatoři Duncan Centre.

Da Capo, Sunyata i Mezisvěty spojuje linka vykreslující bohatost vnitřního světa a vnitřních dějů. Performance Da Capo vyjadřuje rozhodnutí jako začátek cesty, jejíž pokračování v rozhodný moment neznáme; jako silný proud, který nás nese vlastní inteligencí. Inscenace Sunyata je inspirovaná dílem Temná noc duše terapeuta Thomase Moora. Sunyata se dá přeložit jako plodná prázdnota, prázdnota, ze které se vše rodí. Temnota, z níž povstává duše. Mezisvěty vedou diváka do vnitřního světa imaginace, světa za realitou existence v hmotě, přesto možná mnohem reálnějšího. “Nechte se tiše vést”.

Václav Chalupský se narodil v roce 1994 v Táboře. V mládí studoval hru na klavír a později začal působit v různých kapelách táborské alternativní hudební scény. V roce 2010 založil projekt Chalupski, pod kterým vystupuje živě s vybranými kompozicemi. Jeho skladby byly původně převážně klavírní sóla, postupem času se ale zvukově rozrostly o aranžmá smyčců nebo smyčky elektrické kytary a syntezátorů. Jako Chalupski debutoval v roce 2019 deskou VortexDruhé album Improvisations for Dance vyšlo na konci roku 2022 a je inspirované zkušenostmi s korepeticí a skladbou pro současný tanec a pohybové divadlo. Václav se také věnuje skládání hudby pro audio-vizuální projekty, filmy a divadlo.

Provedeme Vás obrazy vlastních tajů, škvír a zákoutí, kam reálný svět nedosáhne.

Odhalíme křehkost naší mysli a nabídneme své srdce k pozorování.

Budeme putovat krajinou své síly, naslouchat zemi a hledat harmonii a klid jdoucí ruku v ruce s dráždivými a excentrickými myšlenkami všehomíra.

Přijměte naše pozvání a nechte se tiše vést.

Mezisvěty

Choreografie a režie: Kateřina Stupecká

Asistent choreografa: Dagmar Chaloupková

Tvorba a interpretace: Amálie Cuplová, Markéta Douděrová, Leontina Foltýnová, Tereza Halousková, Terézia Hrabánková, Anna Kubalíková, Mariana Kostelacová, Michaela Lincová, Kateřina Michalová, Julie Mikešová, Tereza Miškaříková, Noemi Svobodová, Mark Šatra, Barbora Veselá, Julie Zelená, Marie Zmátlíková, Rozálie Žižková, Eliška Čulíková, Kristýna Šalomonová, Veronika Josefína Prachařová, Nikol Nováková

Tvorba hudby: Václav Chalupský

Světelný design: Michal Horáček

Kostýmní design: Mariana Novotná

 

 Mezisvěty :   premiéra 15. 2. od 19.00,  repríza 16. 2. od 19.00 hodin 

Mgr. Anna Plošková

pro Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..