Duncan slaví 30!

Výjimečný host Simone Sandroni

Jako vyvrcholení oslav 30 let od založení školy uvede Konzervatoř Duncan centre 11. listopadu v Divadle Ponec průřez nejnovnejší tvorbou studentů, dvě výjimečná sóla absolventek Jitky Čechové a Terezy Krejčové a světovou premiéru díla mezinárodně uznávaného choreografa Simone Sandroniho. Ten se tímto dílem vrací po dvanácti letech do České republiky. Za pozornost stojí také krátké taneční filmy studentů, které budou promítány před představením od 18 hodin. Samotné představení začne v 19 hodin.

Jak uvedl ředitel školy Petr Tyc: „Studentské práce nabízejí překvapivě silný zážitek z tance a zároveň výmluvný obraz o metodě výuky tvorby v konzervatoři.” Po studentech zatančí své originální dílo Frankie Teardrop stále silněji na českém tanečním nebi zářící hvězda, Jitka Čechová. Absolvovala s ním roce 2017. O rok později absolvovala Tereza Krejčová, která po čtyřech letech dalších tanečních studií v Linci obnovila své niterné sólo Nekrytě. Vzniklo ve spolupráci s pedagogem školy, kytaristou a skladatelem Václavem Chalupským.

Simone Sandroni, spoluzakladatel věhlasného souboru Ultima Vez, vytvořil se studenty KDC choreografii, kterou diváci uvidí ve světové premiéře. Jde o výjimečnou příležitost vidět nové dílo tohoto zkušeného, vysoce ceněného choreografa evropského formátu na pražské scéně. Simone Sandroni pracoval se studenty Konzervatoře Duncan centre už koncem 90. let a zanechal výraznou stopu nejen ve škole, ale i na české taneční scéně, když spolu s Lenkou Flory založil v Praze soubor Déjà Donné. Jejich inscenace byly uvedeny ve více než 30 zemích Evropy, Severní a Jižní Ameriky a Asie. Od roku 2015 pak Simone Sandroni sedm let vedl taneční soubor Stadttheater Bielefeld.

Za současné studenty svoji choreografickou tvorbu představí: Lada Jasanská, Agáta Klímová, David Kodys, Eliška Čulíková, Petra Jelínková, Josefína Prachařová, Leontina Foltýnová, Tomáš Havlík a Emily Jane Steele. V choreografii Simone Sandroniho uvidíme tančit 4. ročník KDC.

Vstupenky je možné zakoupit přes předprodejový systém Divadla Ponec / GoOut.


Barbora Laierová

pro Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..