Zemřel mim Jaroslav Čejka

Charlie Chaplin, Tina Turner či imitace slepice, ale i držitel Thálie za celoživotní mistrovství v oboru tanec a balet

V pondělí 10. října 2022 zemřel v pražském domově pro seniory český mim Jaroslav Čejka (†86). Proslavil se zejména imitací slepice, publikum bavil i jako Charlie Chaplin či Tina Turner. Hrál v Národním divadle, byl držitelem Thálie za celoživotní mistrovství v oboru tanec a balet. Nezapomenutelným způsobem se chopil hlavní role ve videoklipu k písni Davida Kollera Čas nejde vzít zpátky.

Na tohoto milého a skromného člověka krátce zavzpomínal spisovatel, novinář, moderátor a zpěvák Richard Sacher.

 „Když mi bylo 18 let a přivydělával jsem si jako publicista, udělal jsem na Smíchově dlouhý a zajímavý rozhovor s mimem Jaroslavem Čejkou. Tehdy se mi podařil husarský kousek – rozhovor mi otiskli v nejprodávanějším celostátním časopisu (internet v té době ještě neexistoval!) a velká fotka Jaroslava Čejky v převleku zdobila celou titulní stranu,“ prozradil Richard.

„V dalších letech jsme s Jardou několikrát vystoupili na pódiu – on to rozjížděl jako slepice, Charlie Chaplin nebo Tina Turner, já jsem zpíval a moderoval. Byl to moc fajn člověk, skromný – možná až moc… Do poslední chvíle se staral o maminku, a když umřela, začalo to s ním jít zdravotně z kopce… Vážím si toho, že jedno z jeho posledních vystoupení v životě bylo naše společné – v pražském Karlíně. Do ústavu jsem za ním zbaběle nepřišel, jelikož jsem měl strach, že už mě nepozná nebo že to bude příliš dojemné setkání… Na Alzheimera umřel i můj otec, bylo to pro nás šílené trápení na několik let. Neměl jsem sílu se v těchto vodách brodit znovu, navíc po tak krátké době,“ dodal Richard Sacher, autor knih o skladateli Karlu Svobodovi a spisovatelce Simoně Monyové.

Fotky jsou  z prosince 2013, kdy spolu  Jaroslav Čejka a Richard Sacher    vystupovali v pražském Karlíně…

Zavzpomínal Richard Sacher,
foto: archiv Richarda Sachera 
Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..