Gallery without borders v Národní galerii

Pohybové intervence

GALLERY WITHOUT BORDERS
GALERIE BEZ HRANIC

Do Česka přijíždí americká choreografka, umělecká aktivistka a mentorka Sue Schroeder, která bude po dobu deseti dnů intenzivně spolupracovat s vybranými českými choreografy a také členy vlastního souboru Core Dance. Práce Sue Schroeder je založena na takzvaných „scores“, tedy pohybových intervencích vycházejících z vybraných děl stálé expozice Národní galerie Praha 1796–1918: Umění dlouhého století a Sochařská zahrada Kláštera sv. Anežky České. Choreografie, které návštěvníci uvidí, vyplývají z tématu objektů, obrazů, soch i konceptu výstavy jako celku.
//
American choreographer, arts activist, and mentor Sue Schroeder is coming to the Czech Republic for an intensive 10-day collaboration with selected Czech choreographers and members of her ensemble, Core Dance.
Sue Schroeder’s work is based on “scores,” or movement interventions, in this case, drawn from selected works in the National Gallery’s permanent exhibition 1796-1918: Art of the Long Century. Visitors will see choreography emerging from the subject matter of objects, paintings, and sculptures and the concept of the exhibition as a whole.

TANEC A TĚLO V POHYBU JAKO INSTALACE
10. 10. 2021 I 14.00

Sochařská zahrada Kláštera sv. Anežky České, Národní galerie Praha

19th Century (wo)Man: SOUČASNÁ INTERVENCE
13. 10. 2021 I 18.00

Veletržní palác, Národní galerie Praha
výstava 1796—1918: Umění dlouhého století
Sue Schroeder vede taneční skupinu k vystavění společného slovníku, komunikačních metod a rozvoji choreografických notací (score) spojených s konkrétními výtvarnými díly, které si tanečníci vybrali na základě jejího kurátorského náhledu choreografa. Ten zrcadlí kurátorský záměr výstavy. Jestliže výstava staví do dialogu různá díla, která by se nikdy nepotkala, pak se obrazy a sochy setkávají v novém mezioborovém rozhovoru s tanečníkem a jeho světem.

Projekt Gallery Without Borders vznikl v letech 2020–2021 na základě koprodukce Centra choreografického rozvoje SE.S.TA se studiem Core Dance a ve spolupráci s Národní galerií Praha. Letos se umělci konečně potkají naživo a jejich taneční kreace může zhlédnout každý návštěvník.

ARTISTS AT WORK / UMĚLCI PŘI PRÁCI:
3.–13. 10. 2021 / obě lokace
v expozicích zastihnete choreografy přímo uprostřed jejich tvorby

 

SE.S. TA, Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..