Portál pro rezidence

Nová síť bude napomáhat k vyhledávání rezidenčních míst. Zaměřuje se na divadlo i tanec.

Nová síť z. s. spouští druhou vlnu přihlašování do online portálu na vyhledávání rezidenčních míst ART-IN-RES. Chcete i vy být součástí vyhledávače tvůrčích rezidenčních míst?

Nová síť z. s. totiž právě vytváří on-line portál rezidenčních míst ART-IN-RES. Portál ART-IN-RES se bude zaměřovat na oblast divadla, tance, performance a nového cirkusu. Plánuje rozšíření o další umělecké oblasti.

Forma uměleckých rezidenčních pobytů je dnes již běžnou součástí přípravy uměleckých projektů po celém světě. Většina zemí disponuje on-line rozcestníkem. Ten může propojovat umělce s poskytovateli rezidenčních prostor a pobytů. V České republice však dosud tato možnost chyběla. Proto vzniká tento online portál ART-IN-RES, který bude sloužit:

  • umělcům hledajícím rezidenční pobyt
,

  • rezidenčním prostorům ke zveřejňování aktuální open callů
,

  • a jako vstupní brána pro zahraniční umělce a profesionály z oboru, kteří hledají základní informace o uměleckém provozu v ČR.

Simona Rybová

Součástí nabízených služeb portálu bude rovněž rezidenční mini-program, který umožní realizaci dvou rezidenčních pobytů. A to v rámci sítě center zaregistrovaných na tomto portálu. Rezidenci budou moci získat individuální umělci i umělecké skupiny. Přesně požadavky zveřejníme v otevřené výzvě. Ta bude vyhlášena při příležitosti spuštění portálu. Samozřejmostí je, že vybrané rezidence budou finančně podpořeny. A to jak na straně místa poskytujícího prostor, tak umělci či umělecké skupiny. Vycházíme z dobře zaběhlého modelu Visegradského rezidenčního programu, který Nová síť za Českou republiku spravuje.

Formulář pro registraci rezidenčního místa vyplňujte do 15. 6. 2020.

Formulář pro registraci rezidenčního místa naleznete zde: https://bit.ly/2YaT1sn

Sdílet

Kontakt: Simona Rybová, Nová síť z. s., www.novasit.cz

a Magdalena Špačková, networking@novasit.cz,

Telefonní kontakt: 775 117 000

Nová síť

pro TANEČNÍ MAGAZÍN

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..