Nová záchranná síť – platforma »Kultura doma«

Spouští se právě na Velikonoce. Konkrétně přesně o velikonoční neděli 12. dubna 2020.

Projekt Kultura doma“, vznikající v době jedné z největších krizí současnosti, si klade za cíl napomoci kulturní scéně, která se na dobu trvání nezbytných opatření proti šíření nového typu koronaviru, byla nucena přesunout z divadel, klubů a jiných kulturních zařízení na obrazovky našich počítačů.

V on-line prostoru tak vzniká mnoho přenosů rozličných vystoupení. Lidé a instituce existenciálně závislé na příjmech z prodeje lístků mají však velmi omezenou možnost na tato streamovaná vystoupení vybírat vstupné. Produkce je navíc roztříštěná na mnoha webových stránkách a sociálních sítích. A tak bývá pro potenciálního diváka velmi nepřehledná.

Nová webová platforma „Kultura doma“ by měla přivést co největší část kulturního streamovaného obsahu na jedno místo. Pro diváky by tento ojedinělý projekt znamenal větší přehlednost v aktuálním kulturním dění. Zároveň by měl umožnit umělcům a institucím jednoduše na svá představení vybírat vstupné. S tím, že část z vybraných prostředků by putovala na pomoc institucím s bojem proti koronaviru.

Iniciátorka projektu Sára Herrmannová (vpravo) a Dominik Straňák

Ke spuštění došlo 12. 4. 2020 ve 12.00 hod.

Oficiálním provozovatelem platformy je SIESTA CLOUD s. r. o. Celý projekt je provozován jakožto neziskový a benefiční.

Více na www.kulturadoma.cz

Nebo na Facebooku.

Sdílet

Sára Herrmannová

pro TANEČNÍ MAGAZÍN

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..