»MALÁ INVENTURA« letos již plnoletá

Úspěšný únorový pražský divadelní festival slaví letos již osmnácté narozeniny. V programu budou rovněž tituly, které TANEČNÍ MAGAZÍN postihl v recenzích. Těšit se můžete i na tradiční udílení cen DNA.

Festival „Malá inventura“ je tradiční desetidenní pražský festival. Bývá přehlídkou těch nejvýraznějších projektů, které vznikly na poli současného nezávislého divadla během uplynulého roku. Letos se bude konat jeho osmnáctý ročník – proběhne v termínu od 20. do 29. února 2020.

V hlavním programu Malé inventury je několik desítek představení – špičkové divadelní soubory, etablované projekty českých a zahraničních umělců působících na pražské nezávislé scéně i talentovaní začínající umělci. Festival představí práce Petra Formana, Spitfire Company, divadelních spolků JEDL (Nebeský, Trmíková, Prachař), Teatr Novogo Fronta a mnoha dalších. Program bude rozeset na různá místa po Praze, mezi něž patří například Divadlo Archa, Studio Alta, DOX, Venuše ve Švehlovce či Alfred ve Dvoře, ale i MeetFactory nebo třeba Werichova vila.

V programu se letos objeví i několik titulů, které již TANEČNÍ MAGAZÍN reflektoval ve svých recenzích. Například „Small Talk“, „Roselyne“ anebo „Jezero“.

Celý festival zahájí 20. února jubilejní páté slavnostní předávání cen Česká divadelní DNA, které proběhne v holešovickém Studiu Hrdinů. Ceny se udílejí každé dva roky jako projev úcty výrazným osobnostem, které přispívají k rozvoji nového divadla.

TANEČNÍ MAGAZÍN

Autor: Michal

Michal Stein je především textař se zaměřením na žánry šansonu, popu, rocku i dětské písně. Je držitelem Platinové desky (2009) za texty a dramaturgii alba Boooong! (GZ Digital Media 2004). Je autorem textu vítězné písně "Formule z formely" na festivalu Dětská nota 1983 (Mladá Boleslav). Několikanásobný laureát cen (jako textař) Písniček pro Hvězdu. Napsal přes 500 písňových textů. Natočeny jsou u vydavatelství Supraphon, Panton, Tommu Records, Popron, GZ Digital Media, Areca Multimedia, Comodo, Reflex Records a dalších. Spolupracoval mezi jiným s autory: Leopoldem Korbařem, Eduardem Parmou ml., Zdeňkem Bartákem ml., Zdenkem Mertou, Václavem Vašákem, Bohuslavem Myslíkem a mnoha dalšími. Jeho písně zpívali též Jana Kratochvílová, Stanislav Hložek, Daniela Šinkorová, Petra Černocká, Karel Bláha, Jana Kociánová. Šansony textoval i hercům jako např. Luděk Sobota, Jan Přeučil a další. Byl dramaturgem, producentem a hlavním textařem alba zpívající Arabely "Jana Nagyová zpívá dětem" (Tommu records 1993). Poté, co zemřel textař Pavel Vrba, začal intenzívněji spolupracovat s Elektrobandem Pavla Zedníka, multiinstrumentalisty a skladatele stejného jména. Píše články z oblasti kultury, sportu a životního prostředí do různých novin a časopisů, rediguje knížky. Příležitostně se věnuje pořádání a kurátorování výstav a moderování vernisáží. Několik let aktivně bojuje proti zastavování pražské zeleně v Praze 9 jako člen výboru hnutí Střížkovská občanská solidarita. Zajímavost: stal se dvakrát vítězem prestižní vědomostní soutěže Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně "Play in Zlín".

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..