Poslední šance – workshop v Rize!

Zajímá vás zajímavý workshop v pobaltí? Mluvíte rusky či anglicky? Pokud ano, tak můžete absolvovat jeden takový aktuálně v Rize. A hned počátkem února. Ještě jsou poslední volná místa! Hlaste se ještě dnes!

Název projektu: “Fyzično a tělesnost v tanci”

Kdy: pátek 1. 2. – neděle 3. února 2019

Místo: Riga – Lotyšsko

 

Kdo se může hlásit: tento mezinárodní program je otevřen pro taneční, cirkusové, divadelní a sportovní  zájemce z celého světa se zájmem o herectví, divadlo, biomechaniku tance, pohybu i fyzického divadla.

Program: je určen především pro fyzicky zdatné herce, tanečníky, herce fyzického divadla, moderní cirkusové umělce, choreografy i ředitele a vedoucí pracovníky souborů, kteří chtějí zlepšit svou fyzickou výkonnost.

Můžete být hercem anebo tanečnicí, která chce diverzifikovat své dovednosti a znalosti. Můžete pracovat s herci (tance nebo být pohybovým lektorem či divadelním režisér s praxí. Popřípadě se mohou hlásit zástupci z tanečních sportů.

Workshop je koncipován jako úvodní zasedání pro  výkonné umělce a sportovce.

Čekají vás lekce z fyzického tréninku. Dále teorie i praxe z oblasti pódiového pohybu na jevišti. A výuka moderních forem,jako je kupříkladu fyzické a živočišné divadlo a mnoho dalších překvapení.

Poplatek: pouze 150 EUR.

(Poplatek i pobyt lze hradit z evropských, respektive národních grantů)

Pracovním jazykem je ruština a angličtina.

Detailnější informace získáte klepnutím zde:

Click here for more details

Případné sdělení dalších  informací na mailu: info@physicalityinacting.com

Text a foto: Arts Riga a archiv

pro TANEČNÍ MAGAZÍN

Autor: Michal

Michal Stein je především textař se zaměřením na žánry šansonu, popu, rocku i dětské písně. Je držitelem Platinové desky (2009) za texty a dramaturgii alba Boooong! (GZ Digital Media 2004). Je autorem textu vítězné písně "Formule z formely" na festivalu Dětská nota 1983 (Mladá Boleslav). Několikanásobný laureát cen (jako textař) Písniček pro Hvězdu. Napsal přes 500 písňových textů. Natočeny jsou u vydavatelství Supraphon, Panton, Tommu Records, Popron, GZ Digital Media, Areca Multimedia, Comodo, Reflex Records a dalších. Spolupracoval mezi jiným s autory: Leopoldem Korbařem, Eduardem Parmou ml., Zdeňkem Bartákem ml., Zdenkem Mertou, Václavem Vašákem, Bohuslavem Myslíkem a mnoha dalšími. Jeho písně zpívali též Jana Kratochvílová, Stanislav Hložek, Daniela Šinkorová, Petra Černocká, Karel Bláha, Jana Kociánová. Šansony textoval i hercům jako např. Luděk Sobota, Jan Přeučil a další. Byl dramaturgem, producentem a hlavním textařem alba zpívající Arabely "Jana Nagyová zpívá dětem" (Tommu records 1993). Poté, co zemřel textař Pavel Vrba, začal intenzívněji spolupracovat s Elektrobandem Pavla Zedníka, multiinstrumentalisty a skladatele stejného jména. Píše články z oblasti kultury, sportu a životního prostředí do různých novin a časopisů, rediguje knížky. Příležitostně se věnuje pořádání a kurátorování výstav a moderování vernisáží. Několik let aktivně bojuje proti zastavování pražské zeleně v Praze 9 jako člen výboru hnutí Střížkovská občanská solidarita. Zajímavost: stal se dvakrát vítězem prestižní vědomostní soutěže Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně "Play in Zlín".

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..