2. ročník Festivalu IDIOM

15.-22.října, Divadlo na půdě

Druhý ročník festivalu IDIOM  pokračuje ve svém zaměření na ústřední myšlenku projektu a soustředí se na idiomatické (konkrétní) rysy tance a pohybu.

Tentokrát však chce poukázat na zkušenosti,  které se jeví jako nepopsatelné či slovně neuchopitelné. Paradoxem je, že neschopnost hovořit o nich nebo si je představit, z nich činí zkušenosti idiomatické. Umělci chtějí  najít v tanci a choreografii to, co je hovorově řečeno „nepředstavitelné“.

IDIOM 2017 přichází s novým přístupem k projektu. Uspořádáním uměleckých rezidencí dvou polských choreografek Małgorzaty Haduch a Ireny Lipińské, které budou spolupracovat s českými umělci, chce vytvořit prostor pro inspirující setkání českých a polských umělců a otevřít své  aktivity prvku překvapení a volného procesu namísto prezentace hotových představení.

Pozvání přijala  Irena Lipińska, choreografka  a umělkyně pracující ve Vratislavy a choreografka a pedagožka Małgorzata Haduch. Lipińska bude spolupracovat s českým hudebníkem, zatímco Małgorzata Haduch bude vést tříčlennou taneční skupinu, která bude pracovat na daném tématu pod jejím vedením. Původní díla vytvořená během této rezidence budou poprvé představena v České republice (15. a 22. října) a později v Polsku. Předmětem obou rezidentních programů bude vztah mezi _imigrací/interpretací a jejich předmětem zkoumání se stane nová choreografie a experimentální hudba.

Kdy?

15/10 — Małgorzata Haduch — 20:00
22/10 — Irena Lipińska — 20:00

Kde?
Divadlo na půdě – Cross Club (Plynární 23, Praha 7)

 

Taneční magazín

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..