Festival Arabesque

Letos se konal v Mladé Boleslavi již 8.ročník tohoto festivalu

 

Festival Arabesque se soustředí na umění tanců orientálních, tribal dance, indických tanců a flamenka. A současně i na výtvarné umění, které ztvárňuje tanec. Festival Arabesque se konal letos na jaře  již osmým rokem  v Mladé Boleslavi, což je místo, kde tento festival probíhá od  svého 1. ročníku. Každoročně se koná  výtvarná soutěž pro děti i pro dospělé s tématy souvisejícími s tancem a uměním. Letos to byl ornament pro děti a Arabesque póza pro dospělé umělce.

Zlatým hřebem celého festivalu byla  letos Galashow tance a živé hudby. Tanečnice a hudebníci z Čech, Slovenska i ze zahraničí zaujali publikum na samotné Galashow. Na festivalu i na Galashow se poprvé v České republice představila tanečnice a choreografka Katerina Joumana z Ruska,nyní žijící ve Vídni. Tanečnice a lektorka Lucia Danse z Montpellier, Elzbieta Eisenblatter a její škola tance Tierra Flamenca z Boleslawiece a Jelenie Góry. Druhým rokem hostil festival Arabesque tanečnici a lektorku Olgu Wardu z Ruska, která nyní žije v Českých Budějovicích. Všichni si pochvalovali mladoboleslavské publikum, které nešetřilo aplausem i nadšením.

Na taneční soutěži festivalu Arabesque  bylo celkem 77 mezinárodních startů v 14 tanečních kategoriích. Představily se např. sólově i skupinově tanečnice klasického orientálního tance, folklorního orientálního tance a stylu fantasy oriental fusion. Dětské a dospělé duety soutěžily s orientálním tancem bez rozlišení dalšího stylu, s omezením věku do 18 let a nad 18 let.

Porota 8. ročníku mezinárodní taneční soutěžní přehlídky  v Mladé Boleslavi: Katerina Joumana, Lucia Danse, Olga Warda, Jana Layan Tipplová

Výsledky 8. ročníku mezinárodní taneční i výtvarné soutěže jsou na webu festivalu –  www.festival-arabesque.eu.


Eva Hlávková, DiS.
Foto: Archiv Arabesque

Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..