Tak trochu jiná benefice

odpoledne plné zábavy, dobrého jídla a jinakosti na piazzetě Národního divadla

 

V sobotu 13. května 2017  (13-19h) se na náměstí Václava Havla /piazzetě Národního divadla koná TAK TROCHU jiná BENEFICE, odpoledne plné zábavy, dobrého jídla a jinakosti. Pořádají Čokoládové děti spolu s Národním ústavem pro autismus ve spolupráci s Národním divadlem v Praze.

Přijďte se mezi 13 a 19 hodinou inspirovat kulturami z celého světa, ponořit se do rytmů netradiční hudby, ochutnat exotická jídla, zkuste se přiblížit myšlení lidí s autismem a prožít svou vlastní jinakost. Každý jsme jiný, každý člověk je neobyčejný a jedinečný. Tato naše jedinečnost nemusí být vnímaná jako hendikep, ale může být i obrovskou výhodou.

Na programu je módní přehlídka přední české módní návrhářky Ivany Follové se známými osobnostmi, vystoupení rappera Lipo, hudební skupiny lidí s autismem Ná(na) music a talentovaného multiinstrumentalisty s Aspergerovým syndromem Daniela Štědroně či interaktivní výstava Zažij autismus. Dále je pro malé i velké návštěvníky připraven kreativní workshop pod vedením Jain & Kříž, povídání s odborníky i lidmi s autismem, ochutnávky a recepty exotických jídel a další překvapení.

TAK TROCHU jiná BENEFICE – – – podporujeme toleranci vůči lidem s jinakostí a boříme mýty, které kolem nich panují
————–
PROGRAM:
13:30 – Ná(na) music- hudební skupina lidí s autismem
14:00 – Daniel Štědroň- talentovaný multiinstrumentalista s Aspergerovým syndromem
15:00 – Jakub Žalud a členové Létajícího koberce- world music
16:00 – Fashion show Ivany Follové se známými osobnostmi
17:00 – rapper Lipo
na piazzetě:
– kreativní workshop Jain&Kriz
– interaktivní výstava Zažij autismus
– osvětová beseda s odborníky i lidmi s autismem
– ochutnávky a recepty exotických jídel

Přijďte se inspirovat kulturami z celého světa, ponořit se do rytmů hudby, ochutnat exotická jídla, zkuste se přiblížit myšlení lidí s autismem a prožít svou vlastní jinakost. Každý jsme jiný, každý člověk je neobyčejný a jedinečný. Tato naše jedinečnost nemusí být vnímaná jako hendikep, ale může být i obrovskou výhodou.

Výtěžek z benefice bude věnován organizacím, které spojily síly při přípravě benefice a jejichž posláním je podporovat toleranci vůči lidem s jinakostí a bořit mýty, které kolem nich panují.

Martin Kříž, Jana Sirotková

Taneční magazín

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..