Nová generace v Altě

Festival Nová generace představí tvorbu mladých začínajících choreografů

 

 

Pátý ročník mezinárodního festivalu tanečních škol Nová generace se letos koná 24.-26.11. v holešovickém Studiu ALTA. Festival propojuje současný tanec, pohybové i fyzické divadlo a je platformou pro prezentaci a konfrontaci studentů a čerstvých absolventů.

Komorní choreografie s osobitým pohybovým slovníkem a viděním světa představí Katedra tance na HAMU, Ateliér fyzického divadla JAMU, Katedra alternativního a loutkového divadla DAMU, Wydział Teatru Tańca v Bytomy a Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna Ludwika Solskiego v Krakowě.

V prvním komponovaném večeru ve čtvrtek 24. listopadu se můžete těšit na choreografie Ve jménu KAR Markéty Jandové a Loneliness & Stuff dvojice Sáry Arnstein a Jiřího Šimka, kteří vystupují pod jménem Ufftenživot. První projekt si za své hlavní téma zvolil smrt. S racionálním pohledem, bez ostychu a viny řeší tabu s umíráním spojené a balancuje mezi reálnou podobou a absurdní situací. Druhá choreografie nabídne humorný i trpký pohled na téma samoty a osamocení člověka.

Páteční večer bude patřit choreografiím, které propojují tanec a fyziku. Balans 2 Moniky Částkové sleduje různé síly působící na lidské tělo v pohybu. Parolapolea je sólem Viktora Černického z brněnské JAMU, který hledá nové formy komunikace s diváky na poli fyzického divadla, moderní klauniády, tance i současného cirkusu.

Sobotní program zahájí diskuze Čaj o páté na téma produkce vlastní tvorby a pokračovat bude prezentací menších ukázek z tvorby hostů z Polska a výsledků spolupráce se studenty HAMU pod vedením Lenky Flory. Večer završí koncert plzeňské kapely Annešanté.

og-image-alta

Tatiana Brederová

Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..