Námořnická tančírna

Netradiční tančírny a podzimní či zimní bály se nemusí odehrávat pouze v Praze anebo velkých městech! Nechcete si přijet zatancovat na západ Čech, do lázeňského kraje? Konkrétně do Chodové Plané na námořnický bál!

Námořnická „Tančírna“ v duchu Titanicu

Je velice chvályhodné, že se řada míst v republice snaží zatraktivnit podzimní a zimní dny společenskými akcemi. Jedním z nich je i středně velký pivovar rodinného typu Chodovar v západních Čechách. Pozor, NENALEZNETE jej – jak může název mylně napovídat – v Chodově u Karlových Varů, směrem k Sokolovu! Pivovar Chodovar NALEZNETE v Chodové Plané, která leží jižně pod Mariánskými Lázněmi, směrem k Tachovu. A právě tam se v Beerrariu Stará Sladovna odehraje v sobotu 26. listopadu večer od 20.00  hod již   čtvrtá chodovská „Pivovarská tančírna“.

chodovartancirna0

Tentokrát je tento netradiční „pivovarský podzimní bál“ inspirován námořníky a lodními pasažéry. Respektive konkrétně lodí jednou a to – Titanicem.

Mužům se velmi důrazně doporučuje, aby se inspirovali v dobových stejnokrojích námořních důstojníků, popřípadě palubního personálu Titanicu. Anebo oděvem cestujících z luxusní první třídy této lodi s tragickým osudem. Pokud si dotyčný nestačí sehnat celý úbor, je mu doporučován alespoň kapesníček s námořnickými proužky či kravata anebo motýlek s dekorem kotvy.

chodovartancirna1

Dámám je naopak doporučován oděv s motivy plachetnic, lodiček, vorů, remorkérů či parníků, popřípadě možno st využít rovněž symboliku kotvy.

O hudební doprovod se postará ZASTRESBAND Petra Píši, který má v Chodové Plané i celém okolí velice dobré renomé. I proto tito muzikanti přijedou na západ Čech ažčeskomoravského pomezí – konkrétně až z Třešti u Jihlavy.

chodovartancirna2

Zlatým hřebem celé „4. Pivovarské tančírny“ v Chodové Plané bude slavnostní narážení zimního pivního speciálu „Mr. Albi“. Jedná se o tradiččeský ležák o hodnotě5,1 % alkoholu (pozor, nezaměňujte omylem procenta se stupňovitostí piva!). Je složen z vlastní vody z pivovarských artézských studní, plzeňského ječného sladu a čerstvého hlávkového poloraného chmele Žatecký červenák. Půjde o velmi kvalitní pivo a majitelé vstupenek do „Tančírny“ mají zdarma ochutnávku tohoto pivního skvostu v ceně. A to přímo z dřevěných sudů, které jsou dnes již spíše historickou raritou!

chodovartancirna3

Vstupné pro jednoho účastníka, respektive účastnici „4. Pivovarské tančírny“ má hodnotu 300,- Kč, včetněše zmíněné ochutnávky unikátního zimního pivního speciálu „Mr. Albi“. Ti, kteří přijedou na západ z větší dálky anebo větší milovníci pivního moku či jiného alkoholu si mohou domluvit i v objektu tohoto netradičního námořnického bálu“ domluvit i ubytování! Adresa Beerraria je: Stará Sladovna, Pivovarská 107, 348 13 Chodová Planá. Vstupenky a rezervace stolů se mohou zajistit od středy do neděle mezi jedenáctou dopolední a třiadvacátou večerní hodinou na telefonním čísle: (+420) 374 611 653 nebo na mailové adrese: sladovna@chodovar.cz. Zájemci o ubytování ve Staré Sladovně se mohou s důvěrou obrátit na paní provozní Sabinu Lamplovou. Je na telefonu (+420) 374 611 653 popřípadě ji písemně kontaktujte na adresu faxu. (+420) 374 611 654. Vyznavačům moderních technologií jistě přijde vhod adresa GPS:49°53’38.11″N, 12°43’44.98″E.

 

chodovartancirna4

Michal Stein

FOTO: Chodovar

Taneční magazín 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..