Do světla!

Jana Lota připravila projekt “Rudohořím”, jehož první část, album DO SVĚTLA vyšla 15. 10. 2016

Jana Lota připravila projekt “Rudohořím”, jehož první část, album DO SVĚTLA vyšla 15. 10. 2016

Křest alba DO SVĚTLA proběhne v Experimentálním prostoru NoD v sobotu 12. 11. 2016 od 20:00

Jana Lota připravila projekt “Rudohořím”, jehož první část, album DO SVĚTLA vyšla 15. 10. 2016. Křest alba DO SVĚTLA proběhne v Experimentálním prostoru NoD v sobotu 12. 11. 2016 od 20:00

janalota_zkoncertu

Projekt RUDOHOŘÍM je novým audiovizuálním dílem autorky a zpěvačky Jany Loty. Silné melodie a originální aranže jejích skladeb doprovázejí texty, které opěvují tamější charakteristickou přírodu, inspirují tak k pohádkové představivosti. Svým zaměřením na přirozený chod přírody se tak stávají kontrastem současné uspěchané době. Album je zároveň osobní zpovědí autorky o dětství, které prožila s rodinou v Krušných horách.

„Vracím se do dětství na úpatí nejvyšší hory Rudohoří. Procházím přírodou, od smrákání do úsvitu. Místa, která důvěrně znám, symbolizují temné kouty mé duše a mých předků. Mám tiché společníky… světlonoše, laně, bytosti z mechu a drobné z Komáří hůrky. Cesta vede na vrchol hory… úsvit ukáže cestu dál…“ říká o projektu autorka Jana Lota.

První část projektu – tedy album DO SVĚTLA vyšlo 15. 10. 2016 u labelu 100PROmotion. Album obsahuje 7 skladeb, které dohromady tvoří časovou linii 12ti hodinové cesty Rudohořím, počínaje pozdním odpolednem a konče poslední hodinou noční před rozbřeskem.

janalota_plakatbeztextu

NOVÝ KLIP „Jeřabina“ KE ZHLÉDNUTÍ ZDE

Hloubku textů podporují hudební výkony kapely složené z prvotřídních českých hudebníků (Jan Aleš – klávesy, Michael Nosek – bicí a Jan Jakubec, který kromě basy a programmingu byl i producentem alba). Dále se na albu můžeme setkat s hosty: Jiřím Tarantíkem, Vítem Petráškem i s koproducentem alba Miroslavem Chyškou (kytara). Koncertní vystoupení budou doplněny projekcí autentických záběrů, sestřihů z prostředí, kde také Jana desku připravovala a kde se točil videoklip k pilotnímu singlu. Při produkci/tvorbě klipu a projekce, které si Jana Lota sama režíruje, spolupracovala s kameramanem a střihačem Lukášem Maternou (www.blackfilm.com). Na vizuální části projektu Jana spol upracuje dále s grafičkou Markétou Jáňovou, fotografkou Zuzanou Lazarovou, vizážistou Michalem Markem, kostýmním výtvarníkem Josefem Čechotou či designérkou Kateřinou Handlovou.

Natáčení alba proběhlo ve studiu Cyberbaobab Miroslava Chyšky – kytaristy J.A.R., který je tvůrcem mnoha soundtracků (Snowboarďáci, Rafťáci, Rok podvraťáků …) a také natočil desky s hvězdami české hudební scény (Illustratosphere, Dara Rollins, Sexy dancers).Jana Lota s ním spolupracuje již několik let.

jl_profilovka2

Album bude pokřtěno 12. 11. 2016 v Experimentálním prostoru NoD v Praze.

Koncert, na němž bude album pokřtěno, proběhne 12. 11. 2016 od 20.00 v NoD (Dlouhá 33, Praha 1). Vystoupení bude rozděleno na tři části. Každá část koncertu bude doprovázena projekcí. Hlavní část je věnována představení alba „Do světla“, kterou budou doprovázet autentické záběry z Krušných hor. Autory projekce jsou: kameraman Lukáš Materna (Blackfilm) a dokumentarista, nezávislý filmař a fotograf Petr Mikšíček.

Hudebními hosty koncertu budou Ondřej Ruml a kytarista Jakub Lenz. Deska bude pokřtěna třemi kmotry – Ondřejem Rumlem, fotografkou Zuzanou Lazarovou a Petrem Mikšíčkem. Bonusem k albu, který bude možno pořídit na místě křtu, budou šperky Nakrk v symbolu jeřabiny.
Lístky jsou k dostání v předprodeji na GoOut.cz nebo v místě konání koncertu.

Druhá část projektu Rudohořím bude realizována v roce 2017 a bude volně navazovat na první část Do světla.

www.janalota.cz / www.100promotion.net /Album vychází za podpory OSA

 

Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..