Italský zpěvák podlehl české kráse

Andrea Andrei vypráví o svých začátcích v Čechách i o tom, jak se zamiloval do české krásky

 

 

 

Italský zpěvák, producent, textař, skladatel, ale i výborný kuchař, Andrea Andrei, který spolupracuje s největšími italskými a českými hvězdami, neodolal kráse českých dívek – „Seznámil jsem se s ní před osmi lety na koncertu v Třinci. Když jsem uviděl její modré oči, podlomily se mi kolena. Bylo jí dvaadvacet a já byl zamilovaný jako malý kluk. Od té doby jsem zpíval a skládal jenom pro ni.“ (Dokonce se kvůli ní přestěhoval do Česka a naučil se velmi dobře česky. Přitom neuměl ani slovo.) Andrea popisuje své začátky v Čechách:  „Nikdy nezapomenu, jak jsem poprvé přišel v Praze do hospody k Flekům, neuměl jsem ani slovo česky, tak jsem vrchnímu ukázal, že mám hlad. On povídá : „Párek?“ jelikož jsme nevěděl, co je párek, přikývl jsem a ukázal jsem na prstech deset. Lidé se nestačili divit, když mi přinesl deset párků a koukali, co s nimi budu zcela sám dělat. Statečně jsem je snědl, ale noc byla pak těžká,“ směje se Andrea. Od té doby se učil intenzivně česky. Usadil se v Praze, jako skladatel spolupracuje s první českou ligou zpěváků a mladinkou Petru si vzal za manželku. „Svatba byla v Las Vegas ve stylu Elvise Presleyho. „Dokonce jsem se ženil v jeho kostýmu. Petra myslela, že jsem se zbláznil, ale pro mne je Presley symbol talentu a dobré muziky, která nestárne,“ vysvětluje Andrea svůj svatební oblek.

958534

S českým prostředím se sžil natolik, že začal trénovat mladé brankáře ve fotbalovém klubu Bohemians Praha 1905. V době svého mládí totiž působil na postu brankáře v uznávaných fotbalových klubech FC Juventus Turín, FC Lazio Řím a Samptoria Janov. Je aktivním členem fotbalového klubu osobností Amfora.

Ateliér247

Kromě vlastních koncertů začal od letošního roku vystupovat v talkshow Zuzany Bubílkové, se kterou jezdí po České republice. A zájem organizátorů roste. Se Zuzanou se obecenstvo zasměje, s Andreem si spontánně  zazpívá známé italské hity.  Andrea je také odborníkem na regionální italskou kuchyni, s níž vystupuje v mnoha českých televizních kulinářských pořadech a v gastronomických show.

Ateliér157

Ateliér220

Na to, že je bývalým členem legendární italské skupiny La Strana Societa, dlouholetým členem celosvětového charitativního projektu ROCK NO WAR! je na své zahraniční úspěchy skromný a mimořádně pracovitý. V letošním roce vydal již několik singlů: Anima Danza, Pensiero D´Amore  Cosi Lontano. Navíc v těchto dnech nazpíval letní n ovinku v českém jazyce Blůzový nebe a druhou novinku v angličtině s názvem Time is running with me.

I když vlastní písně jezdí nahrávat do Itálie, na Česko nedá dopustit. Tvrdí, že jsou zde krasní a milí lidé, a to navzdory tomu, že mu už dvakrát na jeho autě někdo ukradl kolo. “ Nevím, jestli to bylo ze závisti, nebo na zakázku, ale kvůli tomu nehodlám měnit ani zemi, ani město, ani auto. A teď mi promiňte, slíbil jsem své ženě, že dnes vařím k obědu italskou specialitu já…“

Neočekávaný_Dýchánek018Semafor001Semafor042

 

Autor: Stanislav Stebila

Foto: Marek Pilnaj

Taneční magazín

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..