V zámku se zvalo na zámek!

Tanečníka v botaskách, montérkách a se špinavýma rukama a to dokonce ze Španělska jste mohli koncem června obdivovat v zahradách pražského trojského zámku…

 

Žhavý pražský červnový podvečer na barokním skvostu – zámku v Praze Troji, patřil díky Galerii Hlavního města Prahy neobvyklému tanečně výtvarnému zážitku. Španělský tanečník Jordí Galí zde vytvořil přímo před zraky diváků monumentální plastiku.

Už jste viděli tanečníka ve sportovní obuvi a v montérkách? Pokud ne, tak jste prohloupili, že jste se nevypravili do zahrad zámku v pražské Tróji, jen co by Helena Fibingerová koulí dohodila od vstupu do populární pražské Zoologické zahrady. Stálo to za to.

Nebe-Trojske.jpg

Kým je Jordí Galí. Performerem? Tanečníkem? Artistou? Stavitelem? Prostě, od všeho něco. Je všestranným umělcem a dostatečně nám všem divákům dal nahlédnout do nejskrytějších talentů své osobnosti.

NEBE-Troja.jpg

Španělský „všeuměl“ zde za nesmírných ovací za necelých čtyřicet minut postavil z nefalšovaných přírodních materiálů (dřeva, lan a kamenů) obří monstrum, připomínající starověké keltské artefakty.

Jordí Galí propojil svým talentem taneční i výtvarný svět!

NEBE-PLAKAT

Ve trojském zámku se však zvalo také na jiný zámek. Do zámku ve Ždáru nad Sázavou, kde od osmého do desátého července 2016 proběhne velký festival tance a pohybového umění INTERNATIONAL FESTIVAL of CONTEMPOARY DANCE and PHYSICAL THEATRE. Po světě je známý pod sloganem KORESPONDANCE. Tak si jej nenechejte ve svém prázdninovém programu ujít!

 

Foto: autor

Plakát: Galerie HMP

Michal Stein

Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..